Спецможливості
Новини

Роботів навчили садити насіння і знаходити хворі рослини

11.04.2017
3917
Роботів навчили садити насіння і знаходити хворі рослини фото, ілюстрація
Prospero - робот, який вміє садити насіння. Цього робота-павука розробив інженер Девід Доурхаут

Майбутнє сільського господарства - за автономними роботами, які будуть виконувати всю роботу на полях. І серед них уже є досить цікаві прототипи. Наприклад, Prospero - робот, який вміє садити насіння. Цього робота-павука розробив інженер Девід Доурхаут, який працює в MIT, пишеpropozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

На даний момент існують робочі прототипи, які можуть лише садити насіння на полі. Надалі винахідник хоче, щоб його Prospero міг прополювати грядки, вносити добрива і збирати урожай. Шестиногі роботи здатні вирішувати, де і коли сіяти насіння на різних типах ґрунту в межах одного поля. Також вони можуть спілкуватися один з одним, перебуваючи на відстані близько трьох метрів. За допомогою світлодіодів один робот може повідомити іншому, що йому потрібна допомога в посадці насіння.

За словами розробника, найскладнішим в процесі створення було "навчити" робота дізнаватися, де насіння вже є. Щоб вирішити цю проблему, Доурхаут навчив Prospero відзначати місце, де посаджено насіння плямою білої фарби. Коли сусідні роботи, оснащені спеціальними датчиками, виявляють це місце, вони переміщаються на іншу ділянку поля.

Rosphere - колобок, який знайде хворі рослини

Дослідники з Мадридського університету створили цього сферичного робота для збору інформації про стан грунту і посівів. Принцип пересування робота нагадує прогулянкову кулю - всередині Rosphere знаходиться маятниковий механізм, здатний рухатися в двох незалежних напрямках по команді електронної системи управління. Конструкція дозволяє роботу не тільки котитися по прямій, але і здійснювати повороти. Робот-колобок оснащений GPS-трекером і цілим рядом датчиків, завдяки яким він збирає інформацію про здоров'я посівів, склад грунту, її температуру та вологість. Потім він передає цю інформацію на комп'ютер фермера за допомогою Wi-fi.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0