Спецможливості
Новини

РФ залишається другим імпортером плодоовочевої продукції з України

05.12.2019
628
РФ залишається другим імпортером плодоовочевої продукції з України фото, ілюстрація

Українським плодоовочівникам потрібно подивитися на галузь очима людей, які впливають на її розвиток. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час XVI Міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2019. Експортний прорив!».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UkraineFood.org.

За словами Ярмака, спочатку потрібно подивитися на такого важливого учасника плодоовочевої галузі як чиновник. Адже представники різних міністерств та відомств є всіма тими людьми, які безпосередньо приймають рішення, що впливають на ефективність бізнесу.

У контексті розгляду питання «Що є плодоовочева галузь для держави та як та з ким можна спілкуватися в ній?», фахівець розповів, що протягом останнього часу в Україні з’явилося дуже багато агроасоціацій.

«І це є дуже добре. Якщо ж подивитися на картоплю, овочі та фрукти, то ми побачимо, що частки 3-х найбільших гравців ринку складають менше 1%. Чому нам важко сьогодні зробити якийсь лобістський ресурс для плодоовочевої галузі? Тому що, по-перше, для цього потрібно зібрати купу людей. По-друге, навіть якщо ці люди почнуть збирати для цього гроші, то це будуть мізерні кошти. Виходячи з цього, м’ясна чи олійна галузі будуть завжди ефективніше просувати свої інтереси. На жаль чи на щастя, це є капіталізм і ми бачимо в яких умовах знаходиться наша галузь», — повідомляє Андрій Ярмак.

Звертаючись до учасників конференції він також закликав їх звернути увагу на те, хто є представники плодоовочевої галузі України в очах імпортерів.

«Коли наші плодоовочівники ідуть, припустимо, до Британії, Швеції, Малайзії чи Сінгапуру і розповідають про наш великий експортний потенціал, то імпортери бачать, що найбільшим у світі експортером плодоовочевої продукції є США з часткою глобального експорту 11,7%. І коли вони дивляться на Україну, то бачать, що ми знаходимося наприкінці третьої двадцятки експортерів світу з часткою на глобальному ринку 0,2%. І тому вони роблять висновок, що з нами особливо нема про що говорити. Тому нам сьогодні вкрай важливо збільшувати свою присутність на світових ринках», — говорить Ярмак.

Він також повідомляє, що на сьогодні Російська Федерація, не зважаючи на заборону експорту з України, фактично залишається другим найбільшим імпортером плодоовочевої продукції з України. При цьому доля України в імпорті плодоовочевої продукції до РФ складає 0,5%. У свою чергу, Україна постачає до РФ 12,1% своєї плодоовочевої продукції.

Більш важливим торговельним партнером для України, за даними Ярмака, стала Польща. Доля України в імпорті плодоовочевої продукції до цієї країни складає 2,4%. Україна ж постачає до Польщі 16,9% своєї плодоовочевої продукції.

 

Ключові слова: плоди, овочі, імпорт

Інтерв'ю
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0