Спецможливості
Новини

Погода сприяє врожаю соняшнику і кукурудзи - Укргідрометцентр

06.07.2018
1550
Погода сприяє врожаю соняшнику і кукурудзи - Укргідрометцентр фото, ілюстрація

Погодні умови червня були неоднорідними для формування врожаю с.-г. культур як у часі, так і по території країни, пише propozitsiya.com з посиланням на Укргідрометцентр.

«У першій декаді по території поширювалася і поглиблювалася грунтова посуха. Окремі сильні дощі в деяких районах центральних, південних, західних і східних областей мали локальний ефект. Тільки в західних областях і окремих районах центральних і східних областей (де випали окремі дощі) було достатньо вологи в грунті для повноцінного наливу зерна ранніх зернових культур. У районах сильні зливи спричинили механічні пошкодження рослин, локальне стан, змивання і замулювання посівів», - нагадали синоптики.

Протягом другої декади червня в південно-східній частині території країни поширювалася і поглиблювалася повітряно-грунтова посуха, яка зумовила передчасне пожовтіння листя нижнього ярусу і місцями висихання стебел рослин, відзначили в Гідрометцентрі. Посіви сформувалися низькорослі, зменшилася кількість продуктивних стебел, розвинених колосків і зерен в колосі. На решті території країни зливові дощі, які відзначалися протягом другої декади, поліпшили вологозабезпеченість. Одночасно інтенсивні зливи, шквали (місцями з градом) на ряді площ призвели до пошкодження посівів. Несприятливим фактором для коренеплодів були високі температури на поверхні грунту і на глибині 10 см.

Також зазначається, що протягом третьої декади червня в результаті сильних злив, граду і шквалів були нанесені локальні пошкодження посівів сільськогосподарських культур, особливо в західних і північних областях. На деяких площах спостерігалося надмірне зволоження орного і метрового шарів грунту, яке може спричинити поляганіе посівів.

«Однак, незважаючи на локальні пошкодження посівів, опади сприятливо вплинули на агрометеорологічну ситуацію в цілому, - в більшості районів припинився тривалий бездощовий період, підвищилася відносна вологість повітря, припинилися суховійні явища, поповнилися вологозапаси грунту і створилися цілком сприятливі умови для формування урожаю пізніх культур, зокрема соняшнику і кукурудзи», - йдеться в повідомленні.

Дуже інтенсивне накопичення ефективного тепла протягом квітня-червня обумовлювало швидкі темпи розвитку всіх сільськогосподарських культур. Станом на 30 червня на півдні країни тривало масове збирання зерна озимих культур, на решті території зерно на 1-3 тижні раніше, ніж звичайно досягло воскової і повної стиглості.

«В останні дні червня зі зниженням температури повітря і грунту покращилися умови формування врожаю картоплі, цукрових буряків, городніх культур», - підсумували синоптики.

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0