Спецможливості
Новини

Недофінансування шлюзів на Дніпрі може призвести до техногенної катастрофи, – УЗА

23.04.2020
583
Недофінансування шлюзів на Дніпрі може призвести до техногенної катастрофи, – УЗА фото, ілюстрація

Українська зернова асоціація застерегла керівництво країни та уряду про критичну ситуацію з фінансуванням судноплавної інфраструктури, а саме - шлюзів на Дніпрі, яка може призвести до техногенної катастрофи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу УЗА.

«Будь-яка аварія на шлюзах на Дніпрі загрожуватиме не лише екології, енергетичній інфраструктурі та економіці всієї держави, а життю мільйонів громадян України. Адже це загрожує неконтрольованому скиду вод вниз за течією і руйнуванню каскаду гідроспоруд нижче шлюзу і, як наслідок, руйнуванню каскаду ГЕС та затопленню величезних територій», - зазначили в асоціації.

Як відомо, постановою КМУ «Про затвердження переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави» від 04.03.2015 №83 державне підприємство «Укрводшлях» визначене як стратегічне підприємство для економіки та безпеки держави.

Однак ухвалений Верховною Радою України Закон №3279-д «Про внесення змін до Державного бюджету України», який вступив у силу після підписання президентом України, залишив без фінансування підприємство ДП «Укрводшлях», що обслуговує та забезпечує роботу шлюзів на каскаді ГЕС р. Дніпро.

Це на додаток до того, що підприємство ДП «Укрводшлях» хронічно недофінансовувалося протягом багатьох років, що призводило до неможливості проведення капітальних ремонтів шлюзів та затягування відкриття навігації на Дніпрі і, відповідно, до неможливості перевезень зерна й інших вантажів річкою. Так, у 2019 р. із необхідних і запланованих 124,3 млн грн ДП «Укрводшлях» було використано лише 22,7 млн грн, оскільки кошти на це виділялися в кінці року за залишковим принципом.

«Сьогодні р. Дніпро набуває все більшої ваги як транспортна артерія для перевезення вантажів, як альтернатива залізниці та, особливо, автотранспорту. УЗА переконана, що річковий транспорт може вирішити одразу кілька проблемних питань у логістиці та транспортній галузі України. Так, транспортування зерна на експорт річкою має свої переваги - одна річкова баржа може перевезти близько 4 тис. тонн. Для перевезення такої кількості зерна автотранспортом потрібно 200 вантажних автомобілів, а залізницею - 57 вагонів», - акцентували в УЗА.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0