Спецможливості
Новини

Наступного року картоплярі можуть скоротити виробництво

25.10.2022
543
Наступного року картоплярі можуть скоротити виробництво фото, ілюстрація

На відміну від багатьох інших культур, особливо зернових, картопля  в Україні вродила добре. Тому ціни на цей продукт до весни майже не зростатимуть, впевнена колишня очільниця Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Ціна або не зростатиме, або зростатиме несуттєво. Цьогорічний урожай картоплі дуже гарний, попри те, що традиційні виробники скоротили посівні площі на 30%. Однак їх місце зайняли нові фермери, які раніше садили 1-10 гектарів бульби, а тепер збільшили їх до 40-50. Не вплинула на врожай дорожнеча пестицидів, добрив та палива», — сказала Руженкова.

За її словами, вже зараз на Волині картоплю з поля продають по 4-5 грн. У магазинах вона коштує 10-11 грн. За нинішніх цін на пальне й добрива картоплю, фактично, віддають за безцінь, стверджує експерт.

«Ринок настільки насичений, що місця для імпортної картоплі просто не лишається. Ситуацію ускладнює те, що в Україні досі діє заборона на експорт картоплі. Тому все реалізується на місці», — наголосила Руженкова.

Вона додала, що після врожайного року виробники зазвичай скорочують виробництво наступного року.

«Цього треба боятися, бо в разі продовження війни й наступного року, дефіцит картоплі може вплинути на продуктову безпеку країни», — переконана експерт.

У жовтні в українських супермаркетах картоплю продають за ціною від 8 до 11 грн за кілограм. На ринках ціна коливається від 5 до 15 грн залежно від якості товару.

Інтерв'ю
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0