Спецможливості
Новини

На Вінниччині заклали горіховий сад площею понад 700 га

08.05.2018
4809
На Вінниччині заклали горіховий сад площею понад 700 га фото, ілюстрація
Сьогодні на території Вінницької області саджанці волоського горіха іноземної селекції висаджені на площі 710 га на, на яких буде здійснюватися полив, пише propozitsiya.com посилаючись на інформацію Вінницької ОДА. В цілому обсяг освоєних з 2015 року інвестицій склав 227 млн ​​грн. З початку 2018 року освоєно 2,5 млн грн.
 
"В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Ярошевського та Кремінського сільрад. Розроблено проектно-кошторисну документацію вартістю 240 тис. грн. Вартість відновлення системи становитиме понад 4 млн грн. Уже відновлено насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 км нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи. Полив буде здійснюватися на площі 710 га", - уточнює прес-служба Вінницької ОДА.
 
За її даними, проект реалізує ТОВ "Український волоський горіх" в рамках започаткованого у 2015 році інвестиційного проекту з вирощування горіхів на площі 970 га.
 
"Щорічно в Україні збирають понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т - Вінницька область. Дві третини врожаю відправляється на експорт", - зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. При цьому він зазначив, що якість українських земель, клімат - кращі для вирощування горіхових дерев, тому "за якістю вітчизняні горіхи є кращими порівняно з вирощеними в Америці або Китаї".
 
Як уточнюється, площа горіхових садів у Вінницькій області на сьогодні перевищує 2 тис. га, з них 1 тис. га в плодоносному віці, а врожайність у попередньому році досягла 60 ц/га.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0