Спецможливості
Новини

Ми змінили механізм держпідтримки для аграріїв, — Роман Лещенко

10.09.2021
665
Ми змінили механізм держпідтримки для аграріїв, — Роман Лещенко фото, ілюстрація
Роман Лещенко

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих і середніх агровиробників. Про зміну підходів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко розповів в інтерв’ю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

«Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Тепер ми поставили обмеження — до 60 млн грн в одні руки, в тому числі з огляду на пов'язаних осіб. Річ у тім, що в холдинги зібрані сотні юридичних осіб, кумулятивно вони отримували від держави мільярди гривень підтримки. Ми це змінили і зробили так, щоб малі та середні виробники не мали прямого контакту з чиновниками. Подав документи — отримав компенсацію кредитної ставки, купив вітчизняного виробництва техніку — отримав компенсацію. Тобто не потрібно стояти в чергах. Паралельно ми запускаємо IT-рішення — ДАР. І ми 4,5 млрд грн вкладаємо в підтримку саме малих і середніх агровиробників», — розповів Роман Лещенко.

«Друге — ми відрізали доступ агрохолдингам до масової скупки землі, коли зафіксували, що іноземці зможуть купувати землю лише в разі, якщо на всеукраїнському референдумі за це проголосує народ. Агрохолдинги в основній масі своїй працюють через іноземні компанії і кінцевими бенефіціарами є нерезиденти України», — додав міністр.

По-третє, як підкреслив міністр, держава надала фінансові інструменти для викупу землі малим і середнім виробникам. 

«Фактично близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв, і наше завдання підтримувати саме тих товаровиробників, які працюють на землі», — резюмував Роман Лещенко.

 

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0