Спецможливості
Новини

Чимало фермерів не прагнуть об'єднуватися, вважаючи за краще працювати "в тіні"

13.09.2017
1556
Чимало фермерів не прагнуть об'єднуватися, вважаючи за краще працювати "в тіні" фото, ілюстрація
Багато українських фермери не дуже прагнуть об'єднуватися, оскільки їм це незручно - вони не платять податків, працюючи "в тіні"

Багато українських фермери не дуже прагнуть об'єднуватися, оскільки їм це незручно - вони не платять податків, працюючи "в тіні". Щоб змінити це, потрібно, щоб були рівні умови гри для всіх, більш розширена податкова база. Таку думку висловив президент агрохолдингу AgroGeneration Джон Шморгун в інтерв'ю propozitsiya.com.

"Держава повинна навести порядок з усіма господарствами, які працюють на українській землі. Коли всі будуть працювати прозоро, у фермерів з'явиться стимул об'єднуватися, інвестувати в зерносховища, транспорт", - упевнений Д. Шморгун.

Він також зазначив, що часто піднімається тема протистояння інтересів великих агрохолдингів і фермерів. І вважає, що об'єднання - це завжди позитив.

"Вирощувати пшеницю, скажімо, на 50 га - неефективно з точки зору бізнесу, тому за кордоном превалюють кооперативи. У Франції, в Америці за допомогою об'єднань створюються банки, закуповуються вагони, будуються елеватори. Для належної конкуренції з нами, агрохолдингами, фермери повинні об'єднуватися. У цьому їх сила і, власне, майбутнє України взагалі, тому що тут сконцентровані чудові землі, потрібна тільки масштабність в області рослинництва", - впевнений президент AgroGeneration.

Він також нагадав, що в Україні влада також підтримувала агросектор, але зараз "більше не в змозі робити це. Тому українські агропідприємства відповідальні самі за себе".

Більше інформації - в статті.

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0