Спецможливості
Новини

Мито на російське зерно дасть перевагу українській продукції

20.03.2024
266
Мито на російське зерно дасть перевагу українській продукції фото, ілюстрація

Європейський Союз готується ввести мито на імпорт зерна з росії у розмірі 95 євро/т. Такі дії зроблять російське зерно дуже дорогим. На цьому тлі українська пшениця стане ще більш конкурентною на європейських ринках, вважають аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Україна цього місяця експортувала вже 1,5 млн тонн пшениці із законтрактованих на березень 2,2 млн тонн. Експортується переважно фуражна пшениця, здебільшого до Туреччини, ЄС, країн Азії. Проте активність Азії тимчасово втрачає оберти через релігійне свято Рамадан. Італія, Португалія, Іспанія генерують активний попит на українську фуражну пшеницю, який зростатиме й надалі.

«Очікується, що найближчими днями Єврокомісія запровадить мито в розмірі 95 євро/т на зерно з Росії та Білорусі, що нівелює попит на продукцію з цих країн, оскільки вона стане дуже дорогою на європейських ринках. Із введенням такого мита українське зерно ще більше підвищить свою конкурентність», – розповіли у ПУСК.

Наразі середня умовна ціна на українську фуражну пшеницю становить близько $144-147 за тонну.

«Оператори ринку зазначають, що пропозиція пшениці на СРТ-ринку є недостатньою. Можна прогнозувати, що найближчого тижня цінники зростуть ще на $2-3 як на портах, так і на західних кордонах», – вважають аналітики.

На умовах DAP Італія з поставкою у березні-квітні українська пшениця торгується у діапазоні 195-200 євро за тонну.

Ключові слова: мито, зерно, Росія, ЄС

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0