Спецможливості
Новини

Мін'юст ініціює персональну майнову відповідальність за незаконні обшуки

17.04.2018
1096
Мін'юст ініціює персональну майнову відповідальність за незаконні обшуки фото, ілюстрація
Мін'юст ініціює персональну майнову відповідальність за незаконні обшуки

Міністерство юстиції України ініціює запровадження персональної майнової відповідальністі для конкретних правоохоронців за здійснення незаконних обшуків, виїмку документів і техніки у підприємців. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ. 

«Є така ініціатива, я думаю, що найближчими тижнями буде презентовано... проект закону, де ми пропишемо чітку відповідальність конкретних персоналій», - зазначив Петренко.

Він вважає, що поки не буде введено персональну відповідальність конкретної посадової особи причетної до завдання збитків і шкоди підприємству “ці новації (закон про протидію тиску на бізнес - ред.) працювати не будуть".

«Ми коли приймали перший пакет законів «маски-шоу стоп», тоді була дискусія про те, щоб ввести персональну майнову відповідальність конкретних правоохоронців, які приходять на незаконний обшук... Ми як уряд і як держава повинні дати інструмент реагування на такого роду речі. Такий інструмент, який прибере бажання у такого роду правоохоронців займатися такого роду зловживаннями», - заявив Петренко.

Міністр також зверенув увагу на те, що у рамках чинного закону «маски-шоу стоп» буде вирішена проблема, коли кримінальні провадження повторно порушуються за тим самим фактом. В законі пропишуть можливість оскарження бездіяльності по закриттю такої справи в судовому порядку, де і буде прийнято кінцеве рішення

«Умовно кажучи, якщо порушено повторне кримінальне провадження, підприємець звертається до слідчого органу із заявою про закриття цього провадження у зв'язку з тим, що аналогічне провадження вже було закрито іншим слідчим органом, і якщо слідчий орган протягом, умовно кажучи, 10 днів не приймає рішення про закриття провадження, у підприємця з'являється право звернутися до суду, який повинен протягом 15 днів прийняти кінцеву ухвалу про закриття провадження, яка не буде оскаржуватися», - повідомив міністр.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0