Спецможливості
Новини

Міжнародні ціни на зернові культури надалі зростали у лютому – ФАО

20.03.2018
1348
Міжнародні ціни на зернові культури надалі зростали у лютому – ФАО фото, ілюстрація

9 березня вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ФАО.

Міжнародні ціни на пшеницю та кукурудзу зросли у лютому в основному через погіршення погодних умов та валютні коливання. Котирування експортних цін на рис і далі зміцнювались, хоча їх зростання було обмежено через зниження світового попиту на постачання рису Індіка.

Попередження про аномально високі ціни

У 9 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Буркіна-Фасо, Ефіопія, Мадагаскар, Малі, Нігер, Нігерія, Південний Судан та Судан.

Тенденції цін на зернові в СНД

У країнах-експортерах субрегіону експортні ціни на борошномельну пшеницю і далі зростали у лютому через логістичні труднощі, пов'язані із зимовою погодою, стійким експортним попитом та тенденціями на міжнародному ринку. Внутрішні ціни на пшеницю та пшеничне борошно в Україні посилились, головним чином, внаслідок сильного попиту з боку трейдерів на тлі зниження наявності пшениці борошномельної якості. Ціни у лютому були більш ніж на 10 відсотків вищими, ніж у попередньому році.

У Російській Федерації оптові ціни на пшеницю були стабільними у лютому, але все ще значно нижчими, ніж роком раніше, тому що значні об’єми пропозиції, забезпечені рекордним обсягом виробництва у 2017 році, продовжували зважувати ціни і компенсувати зростаючий тиск на експорт з боку великого попиту.

У країнах-імпортерах субрегіону ціни на пшеничне борошно загалом були стабільними протягом минулого місяця, що відображає хорошу внутрішню пропозицію та відносну стабільність місцевих валют.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0