Спецможливості
Новини

Кредитори і агровиробники віддають перевагу фінансовим розпискам

05.04.2017
1083
Кредитори і агровиробники віддають перевагу фінансовим розпискам фото, ілюстрація
Відмінною рисою аграрних розписок є те, що основною запорукою виступає майбутній урожай, але при цьому для впевненості кредитора є чітка прив'язка, де саме цей урожай буде вирощений, тобто, при підписанні розписок вказуються конкретні земельні ділянки

Згідно зі статистикою, кількісно кредитори і агровиробники віддають перевагу підписанню фінансових розписок. Про це розповів керівник проекту "Аграрні розписки в Україні" Олексій Омельяненко, пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Він нагадав, що між товарними і фінансовими розписками існують відмінності. Підписання товарної аграрної розписки передбачає розрахунок за кредитом товарною продукцією, під час підписання фінансової розписки розрахунок відбувається грошовими коштами.

"Але багато кредиторів зацікавлені в отриманні сільськогосподарської продукції, і на це вказує підписання 38 товарних розписок. І по сумі даний сегмент лідирує", - додає експерт.

Відмінною рисою аграрних розписок є те, що основною запорукою виступає майбутній урожай, але при цьому для впевненості кредитора є чітка прив'язка, де саме цей урожай буде вирощений, тобто, при підписанні розписок вказуються конкретні земельні ділянки. При цьому слід пам'ятати, що земля не є предметом застави. Відповідно, при реєстрації аграрної розписки нотаріус вносить дані в державні реєстри аграрних розписок і реєстр обтяження рухомого майна, перевіряючи право використання даних ділянок і правильність їх оформлення, що, на жаль, не завжди відповідає необхідним вимогам, і виправлення - при оформленні перших розписок, займає певниий час.

Як зазначив керівник проекту "Аграрні розписки в Україні", вже є позитивні приклади, коли кредитор і агровиробник оформляють аграрні розписки повторно. Відповідно, вони мають уже значний досвід в цьому процесі, правильно оформлену документацію, попередньо узгоджені умови. Нотаріусу залишається тільки перевірити подану інформацію і внести її до реєстрів. Процес оформлення значно прискорюється і в залежності від обсягу кредитування займає лічені години. Прискорення процедури оформлення кредитування і є важливим елементом впровадження аграрних розписок, зазначає експерт.

Інтерв'ю
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0