Спецможливості
Новини

Китайські вчені створили м’ясо з одноклітинних організмів, яке підвищує імунітет

03.07.2021
704
Китайські вчені створили м’ясо з одноклітинних організмів, яке підвищує імунітет фото, ілюстрація

Гонконзька біотехнологічна компанія Geb Impact Technology отримала грант від уряду на вирощування мікроводоростей для виготовлення м’яса та морепродуктів на рослинній основі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newfood.media.

Кошти від Гонконгського фонду інновацій та технологій (ITF) будуть спрямовані на підтримку проєкту з розробки передової технології ферментації з використанням мікроводоростей для створення рослинних альтернатив м’яса.

Як повідомляє стартап, будуть культивувати штам одноклітинних водоростей евглена (еuglena).

Раніше компанія розробила Chlorella vulgaris та Haematococcus Pluvialis для застосування в рослинній косметиці.

Проєкт у розмірі 2 мільйони гонконгських доларів (приблизно $257 тис.) зосереджений на водоростях евглена завдяки унікальному вмісту білку, бета-глюкану, ейкозапентаєнової кислоти (ЕРА) та докозагексаєнової кислоти (DHA).

Крім того, цей штам є природним джерелом полісахаридної клітковини, яка активує імунні клітини та покращує стійкість до вірусних та бактеріальних інфекцій.

Додатковою перевагою є те, що мікроводорості не містять основних алергенів та не є ГМО, що робить їх придатним інгредієнтом для розвитку альтернативних білків.

Команда вже успішно виготовила суху біомасу з еuglena із вмістом білка понад 50%, повідомив Джеймс Чанг, засновник та генеральний директор компанії.

Поряд з цим, Чанг заявив, що Geb Impact Tehnоlogy приєднався до програми інкубатора для стартапів на рослинній основі від міжнародного інвестиційного підприємства Dao Foods. Програма пропонує не лише можливості наставництва та майстер-класи з урахуванням швидко зростаючого китайського ринку, а й фінансову підтримку.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0