Спецможливості
Новини

Із зареєстрованих в Україні кооперативів реально працюють дрібні

15.03.2017
1515
Із зареєстрованих в Україні кооперативів реально працюють дрібні фото, ілюстрація
Жан-Жак Ерве: "Із близько 1200 кооперативів, які зареєстровані в Україні, реально працюють не більше половини, і працюють - дрібні"

В Україні потрібно пропагувати створення кооперативів і підтримувати вже існуючі об’єднання. Потрібно починати робити це з конкретних речей. Із близько 1200 кооперативів, які зареєстровані в Україні, реально працюють не більше половини, і працюють - дрібні. Про це повідомив відомий європейський аграрний експерт Жан-Жак Ерве, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

Він зазначив. що коли мова йде про створення кооперативу, потрібно пояснювати людям, що завдяки цьому вони, об’єднавши зусилля, могли б купити потужний комбайн чи трактор, або ж організувати спільний цех, скажімо, для забою свиней чи переробки продукції.

"Я бачу перспективи у секторі органічного виробництва овочів та фруктів. Проте, до створення кооперативів потрібно підходити теж дуже обмірковано і уважно, щоб їм не доводилося конкурувати із великими господарствами, які знаходяться поруч", - додав експерт.

Ж.-Ж. Ерве підкреслив, що, як громадянина Європейського Союзу, він глибоко переконаний, що кооператив - це єдиний інструмент, який захищає права аграрія і ставить його на ранг вище. Це унікальний інструмент, який забезпечує стабільність і, водночас, захищає права усіх його членів. "Ви тільки подивіться, скільки кооперативів існує у світі. І всюди вони працюють доволі успішно. А чи знаєте ви, що навіть банківська картка Visa була створена кооперативом банків?! Вони об’єдналися для того, щоб створити систему, яка буде корисною всім, а потім трансформували її в кооперативне підприємство. Цим шляхом об’єднання заради користі усіх потрібно йти і українським аграріям", - запевнив експерт.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0