Спецможливості
Новини

Імпорт азотних добрив в Україну перевищує експорт в 7.5 разів - експерти

26.03.2019
999
Імпорт азотних добрив в Україну перевищує експорт в 7.5 разів - експерти фото, ілюстрація

В період січня-лютого 2019 року імпорт азотних добрив в Україну склав 489,9 тис. тон, в той час як експорт тільки 64,9 тон. Про це з посиланням на дані Державної служби статистики України повідомило аналітичне агентство Pro-Consulting. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на агентство АПК-Інформ.

Всього ж за 2018 рік в Україну було імпортовано 1,358 млн. тон азотних добрив, тоді як експорт склав 341,4 тис. тон.

Аналітики компанії Pro-Consulting відзначають, що частка імпортних добрив значно вище вітчизняних на українському ринку в зв'язку з низькою пропозицією продукції українського виробництва та постійними простоями, викликаними економічними та політичними причинами.

Також експерти відзначають, що в плані використання добрив Україна відстає від більш розвинених країн, де рівень внесення добрив в 2-3 рази вище, ніж в Україні. Навіть якщо не враховувати той факт, що Україна має найбільш родючі землі (чорнозем) в порівнянні з іншими країнами, експерти відзначають, що обсяг застосування все ще залишається на мінімальному рівні. Низький обсяг використання добрив пов'язаний з високою часткою інших складових собівартості сільськогосподарської продукції: високі кредитні ставки, нестабільність курсу національної валюти та залежність цін на с/г продукцію від ситуації на світових ринках.

Надалі аналітики прогнозують збільшення використання добрив на тлі зростаючих обсягів валового збору врожаю зернових та плодоовочевих культур.

Інтерв'ю
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0