Спецможливості
Новини

Європейські виробники овочів попереджають про дефіцит через енергетичну кризу

23.09.2022
488
Європейські виробники овочів попереджають про дефіцит через енергетичну кризу фото, ілюстрація

По всій північній і західній Європі виробники овочів розмірковують над тим, щоб припинити свою діяльність через фінансовий удар від енергетичної кризи в Європі, що ще більше загрожує постачанню продовольства. Підвищення цін на електроенергію та газ вплине на культури, які вирощуються взимку в теплицях з опаленням, такі як помідори, перець і огірки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Європейські фермери попереджають про дефіцит. Очікуваний удар по виробництву та стрибок цін означає, що супермаркети можуть переключитися на закупівлю товарів із більш теплих країн, таких як Марокко, Туреччина, Туніс та Єгипет.

За словами фермерів, зростання цін на газ є найбільшою витратою, з якою стикаються фермери, які вирощують овочі в теплицях. Тим часом двоє французьких фермерів, які поновлювали свої контракти на електроенергію на 2023 рік, заявили, що їхні ціни більш ніж у 10 разів перевищують ціни 2021 року.

«Найближчими тижнями я планую сезон, але не знаю, що робити», — сказав Бенджамін Симоно-Де Вос, який вирощує огірки, помідори та полуницю на південь від Парижа. Якщо так залишиться, немає сенсу починати ще один рік. Це невигідно».

Фермери не просто борються зі зростанням цін на енергоносії. Вартість добрив, пакування та транспортування зростає та ставить під загрозу маржу.

«Ми стикаємося зі збільшенням загальних витрат на виробництво приблизно на 30 відсотків», — сказав Йоганнес Гросс, заступник менеджера з продажу німецького кооперативу Reichenau-Gemüse, теплиці якого займають близько 60 гектарів. За його словами, на енергію припадає десь від половини до двох третин цих додаткових витрат.

«Деякі колеги думають залишити свої теплиці порожніми, щоб витрати були якомога меншими. Ніхто не знає, що буде наступного року», — додав він.

Навіть у залитих сонцем країнах, як-от Іспанія, фермери, які вирощують фрукти та овочі, борються із зростанням витрат на добрива на 25%.

Джек Уорд, виконавчий директор Британської асоціації виробників, сказав, що виробництво фруктів і овочів неминуче переміститься в теплі країни.

«Ми будемо переміщувати виробництво все далі й далі на південь, вниз через Іспанію, до Марокко та частини Африки», — сказав Уорд.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее

1
0