Спецможливості
Новини

Франція відмовиться від гліфосату і шукатиме альтернативу

28.09.2017
1311
Франція відмовиться від гліфосату і шукатиме альтернативу фото, ілюстрація
Уряд Франції ухвалив рішення у 2022 році повністю заборонити гліфосат, пестицид, який застосовують для захисту посадок ГМО-рослин

Уряд Франції ухвалив рішення у 2022 році повністю заборонити гліфосат, пестицид, який застосовують для захисту посадок ГМО-рослин, пише propozitsiya.com за матеріалами Phys.org.

За словами офіційного представника уряду Крістофа Кастаньє, прем'єр-міністр прийняв рішення, що цей продукт буде заборонено на території Франції до кінця строку роботи поточного уряду. Те ж саме буде стосуватися й інших пестицидів, схожих на гліфосат, які загрожують здоров'ю нації.

Поширення ГМО в останні роки почало викликати широку громадську реакцію, з'явилися як затяті прихильники, так і противники таких сортів рослин, які стверджують, що вживання продуктів на їх базі в їжу веде до розвитку раку та інших порушень в організмі.

Прихильники ГМО, навпаки, стверджують, що їх посадки скорочують використання пестицидів і гербіцидів, чий негативний вплив на організм було давно доведено вченими.

На сьогоднішній момент у вчених є дані, які одночасно свідчать на користь того, що гліфосат небезпечний для здоров'я людини, і абсолютно протилежні дані експериментів і спостережень. Ця неоднозначність змушує багатьох людей і екологічні організації критикувати Monsanto і вимагати заборони гліфосату і всіх подібних пестицидів в цілому.

Уряд Франції вирішив зробити подібний крок у відповідь на пропозицію Європейської Комісії продовжити дозвіл на використання гліфосату на десять років. За словами К. Кастаньє, представники Франції в загальноєвропейських органах влади будуть сприяти розширенню дії цієї заборони на території всього ЄС, а французькі вчені - спробують знайти безпечну альтернативу цьому гербіциду.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0