Спецможливості
Новини

Фермери Німеччини знайшли заміну російському ринку, - голова спілки

28.08.2019
781
Фермери Німеччини знайшли заміну російському ринку, - голова спілки фото, ілюстрація

Сільгоспвиробники Німеччини зуміли за п'ять років пристосуватися до російської заборони на ввезення продовольства з Євросоюзу. Про це заявив віцепрезидент Німецького селянського союзу Вернер Шварц (DBV). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство "Європейська правда".

"Втрата російського ринку була досить відчутною для сільського господарства Німеччини", - визнав він. Однак з часом німецькі фермери змогли відкрити для себе нові ринки в Азії.

"Сьогодні Китай, зокрема (його спеціальний адміністративний район) Гонконг, мають для нас те ж значення, що раніше мала Росія", - підкреслив Шварц, вказавши, що щорічний обсяг аграрного експорту в цей регіон "обчислюється майже двома мільярдами євро".

ФРН постачає насамперед свинину, молочну і зернову продукцію.

Шварц висловив надію на те, "що в конфлікті навколо Криму і сходу України буде знайдено політичне рішення, і ринки знову будуть відкриті".

При цьому віцепрезидент DBV висловив думку, що, "ймовірно, на те, щоб знову закріпитися на російському ринку, буде потрібно кілька років".

2018 року президент Німецького селянського союзу Йоахим Руквід заявляв, що до санкцій Росія - нарівні з США і Швейцарією - входила в трійку найбільших ринків експорту з ЄС. Тоді країна щорічно закуповувала в Євросоюзі м'ясо, фрукти і овочі приблизно на 1,6 млрд євро.

Водночас Німеччина досі найбільший торговельний партнер Росії серед країн ЄС.

7 червня Москва і Берлін вперше за багато років підписали спільний документ про посилення економічної співпраці.

Ключові слова: фермери, Німеччина, Россія

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0