Спецможливості
Новини

Диспропорції у платі за землю вирівняно, - нардеп

22.12.2016
1212
Диспропорції у платі за землю вирівняно, - нардеп фото, ілюстрація
Вирівняно диспропорції у платі за землю: тепер мінімальна орендна плата за державні та комунальні землі дорівнюватиме ставкам земельного податку за відповідні категорії земель

Вирівняно диспропорції у платі за землю: тепер мінімальна орендна плата за державні та комунальні землі дорівнюватиме ставкам земельного податку за відповідні категорії земель. Таке рішення член Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч назвав дуже важливим і пояснив чому на agropolit.com, пише propozitsiya.com.

За його словами, рівень мінімальної орендної плати по державним і комунальним землям для людей був захмарним: люди, які орендували таку землю, наприклад, під городництво, мусили платити мінімальну оренду на рівні 3% від нормативної грошової оцінки такої землі. Тепер, додав депутат, мінімальна оренда таких земель не може бути меншою від розміру земельного податку.

При цьому було встановлено мінімальну ставку земельного податку для сільськогосподарських угідь на рівні 0,3% від нормативної грошової оцінки. Таке рішення було прийнято з метою пошуку додаткових джерел для наповнення місцевих бюджетів – з одного боку, а з іншого боку – це мінімальна межа, і вона справді не настільки велика, щоб створювати проблеми. У грошовому вираженні це 90 грн за гектар землі на рік – цифри абсолютно підйомні для кожного землевласника, але для місцевих бюджетів ці кошти в сумі дадуть відчутний приріст надходжень, впевнений О.Кулініч.

Також він зазначив, що у питанні індексації нормової гошової оцінки (НГО) для плати за землю, було досягнуто компромісу і прийнято рішення не індексувати у цьому році НГО сільськогосподарських угідь для цілей плати за землю, а всі інші землі, зокрема, землі промисловості, будуть проіндексовані лише на 6%, а не на прогнозовані 12% інфляції. Як зазначив експерт, останніми роками в Україні була дуже значна інфляція, і сукупно індексація стала б непідйомним тягарем для власників і землекористувачів.

Таким чином, бюджет 2017 р. виглядає для аграріїв більш оптимістичним, ніж бюджет цього, 2016 р., впевнений депутат.

Ключові слова: земля, аренда

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0