Спецможливості
Новини

Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом

05.07.2019
915
Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом фото, ілюстрація

Сезон збирання вишні тільки починається, затримка в порівнянні із минулим роком становить більше 10 днів.  Причина -  холодна погода веною та на початку літа. Відповідно, пропозиція вишні сьогодні є значно меншою, ніж в 2018 році. Але фахівці «Інфо-Шувар», кажуть, що пропозиція вишні сьогодні є меншою навіть в порівнянні із  2017 роком,  коли українські садівники зібрали один з найгірших врожаїв вишні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

У Львові, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» свіжу вишню сьогодні продають по 40-50 грн/кг (1.33- 1.66  EUR/кг).  Рік тому ціни формувались в діапазоні 10-20 грн/кг (0.33- 0.66  EUR/кг), а в кінці першого тижня липня 2017 року вишня коштувала 25-27 грн/кг (0.83- 0.90 EUR/кг).

Переробні підприємства, які є головними покупцями вишні, вважають, що високі ціни на сировину та дефіцит її комерційних партій на ринку  можуть спровокувати збільшення обсягу імпорту замороженої вишні в цьому сезоні. Зазвичай найбільшим постачальником цієї продукції в Україну є Польща, але цього сезону з польською вишнею теж проблема – сировини менше, вона є дорожчою. За даним порталу Sadyogrody.pl на початку липня польська заморожена вишня 1 класу на зовнішньому ринку пропонується по 1,15-1,25 EUR/кг, це мінімум на 30% дорожче ніж рік тому  і здебільшого мова йде про перехідні запаси з 2018 року.

В Україні заморожену вишню врожаю 2018 року сьогодні можна купити по 1,3-1,4 EUR/кг.

Фахівці галузі вважають, що ціни на сировину нового врожаю і на зморожену вишню були б ще вищими, якби не великі перехідні запаси із попереднього сезону.

Ключові слова: Україна, вишня, імпорт, ціни

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0