Спецможливості
Новини

Частина сироварень змушена законсервувати потужності

06.04.2017
1388
Частина сироварень змушена законсервувати потужності фото, ілюстрація
Новий рівень цін на молоко дозволить утриматися на плаву далеко не всім виробникам - частина сироварень буде змушена законсервувати потужності до кращих часів

Новий рівень цін на молоко дозволить утриматися на плаву далеко не всім виробникам - частина сироварень буде змушена законсервувати потужності до кращих часів.

Статистика Держстату ймовірність цього сценарію повністю підтверджує. Так, за підсумками минулого року виробництво сирів в Україні впало на 25%. А за січень цього року підприємства випустили на 4% менше сичужного сиру і на 7% - сирних продуктів, ніж в грудні 2016 р (6,7 тис.  і 4 тис. т відповідно), пише propozitsiya.com з посиланням на economy.apostrophe.ua.

Як стверджує економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак, підприємствам просто невигідно працювати на склад ще й через занадто високу вартість грошей в Україні.

Це штовхає ринок промислової переробки молока до посиленої диверсифікації асортименту. "У цьому році в пріоритеті будуть експортні позиції: вершкове масло і сухі молокопродукти, за рахунок яких підприємства постараються перекривати свої збитки на внутрішньому ринку", - прогнозує директор "Інфагро" Василь Вінтоняк.

Зараз вітчизняним сирам в економ-сегменті вже доводиться конкурувати з польською продукцією. А переключитися на виробництво елітних сортів великим промисловим компаніям не вдасться. По-перше, тому що обсяг даного сегмента з 2014 року суттєво скоротився. По-друге, час уже втрачено, адже з імпортними преміум-сирами в останні роки непогано конкурують вітчизняні міні-сироварні.

За оцінками "Інфагро", в Україні зараз завозиться близько 300-400 т/місяць, без урахування польської контрабанди, частка якої в західних областях дуже висока.

"Конкуренція на ринку сиру найжорстокіша, але без можливості збуту своєї продукції в РФ виживуть не всі. Половина виробників давно вже дихає на ладан, а з нинішніми цінами на український сир польські виробники незабаром прикінчать вітчизняних слабаків", - попереджає співвласник Milk Service Євген Голуб.

Ситуацією скористалися європейські виробники, в минулому році частка імпорту на вітчизняному ринку сирів зросла на 31% - до 7,06 тис. т, а за січень-лютий 2017 року збільшилась ще на 25%. Додатковим плюсом для постачальників з ЄС є зменшення ставок імпортних мит для основних молочних товарів. Цього року ввізні мита на сири знизилися до 6,7%, сироватку, цільномолочну продукцію і вершкове масло - до 7,5%.

Свої втрати сировари, у яких є сушильні потужності, частково компенсують переорієнтацією на експорт інших продуктів. Зокрема, за даними UFEB, поставки сухого молока за кордон в минулому році склали 36,6 тис. т, вершкового масла - 12,1 тис. т, сироватки - 23,9 тис. т. За січень-лютий експорт вершкового масла з Україна виріс в 2,9 рази - до 1,78 тис т.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0