Спецможливості
Новини

Біоекономіка здатна допомогти в боротьбі з голодом, бідністю і зміною клімату

24.04.2018
2235
Біоекономіка здатна допомогти в боротьбі з голодом, бідністю і зміною клімату  фото, ілюстрація
Біоекономіка здатна допомогти в боротьба з голодом, бідністю і зміною клімату

Біоекономіка, яка здійснюється спільно з фермерами і для них, може допомогти вирішенню актуальних глобальних завдань, таких як боротьба з голодом, бідністю і зміною клімату. Про це повідомила заступник Генерального директора ФАО з питань клімату та природних ресурсів Марія Хелена Семеду, виступаючи на Всесвітньому саміті з біоекономіка в Берліні, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ФАО.

Згідно з останніми даними, близько 815 мільйонів чоловік в світі як і раніше хронічно недоїдають. А оскільки в світі виробляється більше ніж достатньо продовольства, щоб прогодувати планету, часто недоїдання є проблемою доступу до них.

«Біоекономіка може допомогти поліпшити доступ до продовольства, наприклад, за рахунок отримання фермерами додаткового доходу від продажу біопродуктів», - сказала Семеду.
Вона зазначила, що ФАО має багаторічний і багатий досвід роботи з надання підтримки сімейним фермерським господарствам та іншим дрібним виробникам біомаси.

«Ми повинні активізувати скоординовані на міжнародному рівні зусилля і забезпечувати участь багатьох зацікавлених сторін на місцевому, національному та глобальному рівнях», - сказала вона.

За її словами, вже є 25 успішних прикладів функціонування біоекономіки з усього світу для розробки передових практик. Ці приклади включають групу жінок-рибалок на Занзібарі, які виробляють косметику з водоростей, що дозволяє їм отримати доступ до абсолютно нового ринку нішевих продуктів. Хорошим прикладом служить урядова програма Малайзії, яка підтримуює біоекономіку на рівні громад, а також Колумбії, де громади беруть участь в проекті по виготовленню біорозкладної упаковки зі шкурок ананаса і маточного желе з меду.

Біоекономіку називають таку економіку, яка використовує біомасу на відміну від викопних ресурсів, для виробництва продовольчих і непродовольчих товарів (біопластик або біофармацевтичні препарати).

Інтерв'ю
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0