Спецможливості
Новини

Подружжя буковинців успішно розвиває міні-ферму

22.01.2022
1077
Подружжя буковинців успішно розвиває міні-ферму фото, ілюстрація

Анна та Дмитро Красовські із села Панка Сторожинецької територіальної громади, що на Буковині, успішно розвивають міні-ферму.

Нині у ґаздівстві 15 корів, 40 курей, 25 індиків, свині. Родина обробляє 20 га землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrotrend.

Анна раніше працювала головним економістом у колгоспі, але встигала доглядати корів та свиней, ще й возила молоко на базар.

Дмитро — агроном, тож у господарстві теж тямить. Щороку родина оновлює техніку. Фермери взяли собі свої паї, а тепер ще й орендують у людей. Розраховуються зерном.

«Маємо 11,5 гектара орендованих полів і 8,5 гектара наших із дружиною паїв. Засіваємо пшеницю, ячмінь, овес. Корови в нас і пасуться, і ночують на полі. Там їх і доїмо. Забираємо їх в стайню вже коли приходять морози. Так вони і молока більше дають, і воно значно кращої якості. Доїльні апарати не використовуємо. Для корови так краще, і ми так звикли. Якщо є паша, то і молоко є. За одну дойку виходить від ста до двісті літрів молока», — розповідає Дмитро.

Немає ні вихідних, ні свят. 

«У нас зранку вже звичка є: корови подоїли — і випиваємо парного молока з медом. Випили його — і вже є сили до роботи. Діти й онуки у нас дуже працьовиті, дуже нам допомагають», — каже Дмитро.

Молоко продають на великих ринках Чернівців і на малому місцевому базарі. Старшим людям — кому важко йти на ринок — підвозять продукцію додому.

Зі свого молока подружжя виробляє смачні сметану, сир і будз, які теж мають багато пошанувальників.

Керівництво Сторожинецької територіальної громади, де працює 21 сімейна ферма, переконане, за такими господарствами — майбутнє сіл.

Інтерв'ю
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0