Спецможливості
Новини

Аргентина підняла експортні мита на сою та зернові

03.01.2020
1308
Аргентина підняла експортні мита на сою та зернові фото, ілюстрація

В Аргентині новий уряд підняв експортне мито на кукурудзу, пшеницю й сою та продукти з останньої. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на австралійське аграрне видання farmonline.

Зокрема, експортне мито на сою, соєву олію і соєві продукти харчування зросли з 24,7 до 30%, а на пшеницю й кукурудзу — з 6,7 до 12%. Підвищення експортного мита вже спричинило протести сільгоспвиробників, які забезпечують близько 40% усього експорту Аргентини. Так, на одну лише сою припадає 17,5% усього експорту країни.

В останні 2 роки Аргентина повністю скористалася вигодами від американо-китайської торгової війни, добре заробивши на експорті сої до Китаю. А за обсягами експорту соєвої олії та харчових продуктів переробки сої Аргентина займає 1 місце в світі.

Нещодавно в Аргентині зібрали черговий урожай сої, і зараз його поспішають вивезти до набуття чинності новими експортними митами. Так, у грудні експорт сої з Аргентини збільшився порівняно з листопадом у 4 рази — з 700 тис. до 2,8 млн т. Виробники продали вже чверть урожаю — втричі більше, ніж на цю дату в середньому за 3 попередніх роки.

Тим часом президент Аргентини намагається заручитися підтримкою парламенту щодо подальшого зростання експортних мит: на пшеницю й кукурудзу — до 15%, а на сою — до 33%. І, як вважають аналітики, це ще не межа підвищення вивізних мит, бо ситуація в фінансах країни справді важка.

Також вони попереджають, що підвищення експортного мита вдарить по фермерах, які й без того платять відсоткову ставку за кредитами на рівні більш ніж 60% річних. Тож фермери напевне знизять обсяги використання хімікатів і перейдуть на дешевше насіння, що в майбутньому призведе до зниження врожайності, а, отже, і обсягів експорту.

Аналітики вважають, що підвищення експортних мит послабить позиції Аргентини на світовому ринку. Чим відразу ж скористаються конкуренти, в першу чергу США. Однак користь отримають не всі конкуренти. Так, Австралія цієї зими збере значно нижчий урожай зернових, ніж очікувалося, і напевне знизить обсяги експорту продукції.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0