Спецможливості
Новини

Аналітики змушені знизити свій прогноз щодо виробництва гороху в поточному сезоні

09.08.2018
1472
Аналітики змушені знизити свій прогноз щодо виробництва гороху в поточному сезоні фото, ілюстрація

Незважаючи на подальше збільшення посівних площ під горохом в Україні в 2018 році, нового рекорду за його врожаю в країні, як очікувалося раніше, в цьому році не буде, повідомляє propozitsiya.com  з посиланням на прес-службу Тернопільської ОДА.
Липень не скупився на дощі. А такі примхи погоди не лише ускладнили збір урожаю, але й пошкодили його. Так, на Тернопільщині сильні дощі скорегували весняні прогнози щодо рекордного урожаю гороху.
«Через дощі на Тернопільщині найбільше постраждали горох і пшениця. Складні погодні умови на Тернопільщині  в другій половині липня вплинули на урожайність цих культур. Є проблеми з горохом, який зливні дощі прибили до землі, і взагалі  практично його  ніхто вже не буде збирати. Хіба що ті рослини, які знаходяться в стоячому форматі. А так горох вже вимішаний з болотом, тому на сьогоднішній день з ним уже нічого не можна зробити, розповідають в Тернопільській ОДА.

Наразі збиральна кампанія по гороху в Україні в самому розпалі. Урожай гороху зібрано вже з 80% площ, проте нестача вологи в грунті в період вегетації і дозрівання гороху негативно відбився на врожайності культури.

Щодо погодних умов Півдня країни, то, як відзначають аналітики, посуха в Степовій зоні країни, де розташовано більше половини всіх посівів гороху, значно знизила потенціал його врожайності.

Трохи краща ситуація з врожайністю гороху в окремих областях зони Полісся і Лісостепу, але це не значно поліпшить ситуацію з урожаєм в цілому по країні.

Обмолочено близько 80% площ. Незважаючи на подальше збільшення посівних площ під горохом в Україні в 2018 році, нового рекорду за його врожаю в країні, як очікувалося раніше, цього року не буде.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0