Спецможливості
Новини

АМКУ підозрює ще одного виробника цукру у змові з метою завищення цін

03.11.2021
653
АМКУ підозрює ще одного виробника цукру у змові з метою завищення цін фото, ілюстрація

Антимонопольний комітет України (АМКУ) може додати ще одного виробника цукру відповідачем у справі про антиконкурентні узгоджені дії на ринку первинної реалізації цукру у 2020 році, розслідування якої проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» регулятор розпочав 5 квітня поточного року, повідомила голова відомства Ольга Піщанська під час наради комітету з питань економічного розвитку щодо ситуації на ринку цукру в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.censor.net.

«Під час розслідування цієї справи нами виявлений ще один суб'єкт господарювання, який діяв схоже, ми зараз досліджуємо його дії, і в разі виявлення додаткових обставин він буде доданий як відповідач у цій справі», — заявила Піщанська.

Піщанська не стала називати компанію-порушника та інші деталі розслідування.

Голова АМКУ нагадала, що її відомство кілька місяців досліджувало ситуацію на українському ринку цукру, перш ніж розпочало розслідування проти «Астарти» та «Радехівського цукру», які сукупно займають 40% на ринку українського бурякового цукру та протягом вересня-листопада 2020 року схожим чином підвищували оптово-відпускні ціни на цукор (загалом на 48%).

За даними Піщанської, АМКУ розглядав обґрунтованість аргументів виробників для підвищення цін на цукор, що розпочався у вересні 2020 року, таких як зниження врожайності цукрових буряків та його цукристості минулого сезону, а також скорочення посівних площ під цією культурою в Україні.

Держрегулятор встановив, що сукупний вплив цих факторів не відповідав встановленому виробниками цукру рівню цін на даний продукт, і не виявив об'єктивних причин для підвищення цін. 

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0