Спецможливості
Новини

Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо

14.12.2019
881
Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо фото, ілюстрація

 

На Полтавщині агрофірма відмовилась від газу і перейшла на соняшниково-кукурудзяне біопаливо власного виробництва. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ecotown.com.ua.

У Петрівцях (Полтавська область) агрофірма “Астарта Прихоролля” опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.

Компанія запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу три роки тому.

Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син — Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.

«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо, — пояснює Віталій Шумейко. — Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети — для потужних твердопаливних».

Щорічно виробничий підрозділ “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.

Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у контейнери, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.

«Виробництво пелет і брикетів продовжується упродовж опалювального сезону, тому що всі підрозділи “Астарти Прихоролля” перейшли на це паливо, — пояснює директор виробничого підрозділу “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” Олександр Назаренко. — Від газу відмовилися: у Петрівцях — вже третій рік, на інших підрозділах — другий рік. Це економічно вигідно».

«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», — наголошує Олександр Назаренко.

 

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0