Спецможливості
Новини

"Аграрна наддержава" за Всеукраїнський референдум про ринок землі

06.03.2017
1106
"Аграрна наддержава" за Всеукраїнський референдум про ринок землі фото, ілюстрація

Перед відкриттям ринку землі доцільно створити Національну земельну асамблею, впевнені голова правління "Сварог Вест Груп" і засновник Фонду "Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук, експерт Інституту соціальних технологій "Соціополіс" Ярослав Макітра і керівник Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старикова. Про це повідомляє propozitsiya.com із посиланням на zn.ua.

Автори статті пропонують, щоб робота Національної земельної асамблеї (НЗА) полягала в розробці концепції законодавчого регулювання та підготовці самого законопроекту. Цей документ пропонують винести на Всеукраїнський референдум, у підготовці та організації якого НЗА готова брати участь.

Одним із найважливіших завдань ініціативна група вважає професійне формування НЗА. На їхню думку, кількість членів має скласти не менше 500 представників органів влади, експертного середовища та громадських організацій, яких можна вибирати за рейтинговою системою або шляхом прямих виборів.

У рамках асамблеї потрібно створити спецкомісії, які напрацьовуватимуть необхідні зміни та обговорюватимуть їх на громадських слуханнях. Їх є сенс провести в шести регіонах (по чотири територіальні одиниці в кожному). Отриману інформацію оброблятимуть аналітичні групи, які повинні врахувати її при розробці законопроекту.

На думку ініціативної групи, на розробку концепції, підготовку та обговорення законопроекту потрібно не більше півроку, а також 3-4 місяці на організацію всеукраїнського референдуму.

За умови активності суспільства та політичної волі керівництва держави до кінця року можна прийняти збалансований документ, щоб із 2018 року "ати зелене світло обороту земель сільгосппризначення", - зазначають автори.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0