Спецможливості
Новини

75% виробників овочів не дбають про покращення привабливості продукції – опитування

24.05.2018
1037
75% виробників овочів не дбають про покращення привабливості продукції – опитування фото, ілюстрація

75% виробників овочів не працюють над покращенням привабливості своєї продукції. Про це свідчать дані опитування щодо моделі роботи малих і середніх агропідприємств, організованого проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») та проведеного компанією GfK, пише propozitsiya.com.

 

В ході опитування було виявлено низку чинників, які гальмують зростання плодоовочевого ринку України. Зокрема, опитані малі і середні агропідприємства показали значні прогалини у збуті: лише 33%-39% спланували збут хоча б половини своєї майбутньої продукції. 30-33% не мають жодних домовленостей, а 29-32% спланували збут 11-50% своєї продукції.

 

Немає серед виробників і достатнього рівня розуміння важливості впровадження міжнародних стандартів якості. Лише 34% респондентів у секторі фруктів та 47% у секторі овочів вже впровадили і дотримуються стандартів якості; ще 56% і 41% - працюють над впровадженням стандартів на своїх виробництвах.

 

Щодо розуміння інструментів розвитку бізнесу, то для більшості респондентів це виключно інвестиції у техніку. Значно менший відсоток усвідомлює, що успішний бізнес – це, в першу чергу, налагодження ефективної системи збуту. Лише близько третини подалися за кредитом до офіційних фінансових установ. Крім того, менше половини респондентів мають готову прописану фінансову модель, а більше третини взагалі не ведуть письмової документації свого бізнесу.

 

Переважна більшість респондентів цілеспрямовано працюють зі своєю клієнтською базою і розуміють ефективність цього інструменту розвитку бізнесу. Водночас, майже кожен четвертий опитаний (22% у секторі овочів, 26% у секторі фруктів) не працює з клієнтською базою, що є досить поганим показником. Лише половина респондентів (52% і 57%) розширили свою базу клієнтів упродовж останнього року. В овочевому секторі зменшення клієнтської бази більш відчутне.

 

Найбільшим бар’єром у своїх прагненнях збільшити продажі респонденти назвали відсутність достатньої інформації про потреби ринку.

 

Більшість опитаних мріють про вихід свого бізнесу на новий рівень (51% у секторі фруктів і 55% у овочах). Цей мотиватор навіть перевищив такий, здавалось би, потужний чинник, як збільшення доходу підприємства. Тож, люди все ж налаштовані на перспективу і стабільність, а не отримання швидкого доходу «тут і зараз».

 

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0