Спецможливості
Новини

Названо популярні в Європі сорти української чорної смородини

28.03.2017
3626
Названо популярні в Європі сорти української чорної смородини фото, ілюстрація
Українські сорти чорної смородини «Ювілейна Копаня», «Вернісаж», «Софіївська» показують себе дуже непогано і навіть вирощуються у Європі

Українські селекціонери намагаються утримувати успішні позиції по селекціонуванню смородини на рівні з основними світовими селекційними центрами, що знаходяться у Польщі та Великобританії, а також РФ і Литві. Наші сорти чорної смородини «Ювілейна Копаня», «Вернісаж», «Софіївська» показують себе дуже непогано і навіть вирощуються у Європі. Про це в інтерв’ю propozitsiya.com розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко.

Він зазначив, що селекційна робота ягідних культур в Україні переживає не найкращі часи. Виконання селекційної роботи у межах існуючого держфінансування не забезпечує належної результативності. Крім того, кількість селекційних центрів в Україні зменшилась через втрату установ на территорії анексованого Росією Криму. По решті тенденції теж невтішні. Основна селекційна робота проводилась в Інституті садівництва НААН разом із мережею дослідних станцій по всій Україні. У чотирьох із них проводилась селекційна робота у сегменті ягідництва.

Так, на вже колишній Львівській дослідній станції були значні успіхи по чорній смородині та порічках; у Мліїві, що на Черкащині, в Інституті помології також проводилася низка досліджень по смородині та агрусу; у Краснокутську, що на Харківщині, вивели одн із найкращих у світі сорти жимолості і зареєстрували чотири з них; на Київщині працювали з широким спектром ягідних культур.

Вітчизняними селекціонерами створено дуже достойні сорти агрусу «Неслухівський», «Каменяр», «Карат», а також більш сучасні сорти «Сварог», «Тясмин», «Гостинець» і «Хрещеник».

Менш успішною в Україні була селекція малини: створено 2-3 відносно поширених літніх сортів і досі немає сортів ремонтантних.

Свого часу в Україні була непогана селекція по суниці садовій, проте висока конкуренція з боку іноземних селекційних центрів, які фактично кожного року виводять все нові і нові сорти, фактично знищила цю можливість.

Проводиться селекційна робота й у нових приватних селекційних центрів. За інформацією О. Ярещенка, «Брусвяна» зареєструвала 5 сортів малини, а зовсім нещодавно – сорт чорниці. Компанія «Бест Бері» має один сорт суниці та ожини. Успішно вийшла і працює на ягідному ринку України компанія «ФруТек», яка хоча й тільки започатковує власну селекцію, проте представляє закордонні селекційні центри, тим самим надає можливість українським розсадникам легально розмножувати та продавати кращі світові сорти, які мають неабиякий попит у виробників. Доцільно згадати активну діяльність компанії «Розетта Агро», що просуває на ринку голандську селекцію.

Більше інформації - в статті.

Інтерв'ю
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0