Спецможливості
Новини

На Луганщині аграрії самі побудували залізничний термінал для перевантаження зерна

07.02.2017
1598
На Луганщині аграрії самі побудували залізничний термінал для перевантаження зерна фото, ілюстрація
Перевантажувальний термінал, скооперувавшись, побудували кілька аграрних фірм регіону, щоб вирішити проблеми з реалізацією зерна

У Сєвєродонецьку Луганської області запрацював логістичний центр, який спеціалізується на перевантаженні сільгосппродукції з автомобільного транспорту на залізничний. Перевантажувальний термінал, скооперувавшись, побудували кілька аграрних фірм регіону, щоб вирішити проблеми з реалізацією зерна.

Через бойові дії більшість районів області залишилися відірваними від залізничного сполучення. Аграрії цих районів змушені вивозити зерно на продаж за допомогою автомобільного транспорту або через посередників, що значно знижує закупівельні ціни. Наприклад, в сусідніх областях в сезон збирання тонна зерна коштувала практично наполовину дорожче, ніж на Луганщині. Про це повідомляє propozitsiya.com посиланням на radiosvoboda.org.

За словами одного зі співзасновників перевантажувального терміналу, директора аграрного підприємства "Сфера" Олександра Агаркова, зараз діє обмеження Міністерства інфраструктури - в машини не можна вантажити більше 22 т. "Якщо порівняти перевезення до Одеси 22 т в машині або 65 т в вагоні, то ціна питання 700-800 грн економії на кожній тонні продукції ", - розповів він.

У створенні перевантажувального терміналу брало участь дві агрофірми з Новоайдарського та Старобільського районів. Уже зараз вони інвестували в проект 20 млн грн. Взяли в оренду ділянку землі в Сєвєродонецьку, побудували термінал і проклали ділянку залізничної колії.

За добу термінал може перевантажувати і вивозити близько тисячі тонн зерна. За словами другого співзасновника терміналу, директора підприємства "Сільгоспхімія" Ігоря Шовикова, вони готові надавати послуги всім сільськогосподарським підприємствам регіону. "Ми будемо раді співпрацювати з усіма, готові надавати послуги з перевантаження і відправці зернових, якщо у когось є в цьому необхідність", - розповів він.

За словами аграріїв, останні роки показали, що чекати допомоги їм немає звідки. Тому намагаються вирішувати проблеми самостійно або в кооперації.

Поруч з новим перевантажувальним терміналом співзасновники планують побудувати ще зерносховище на 20 тис. т, оскільки, крім логістичних проблем, в регіоні не вистачає місць для зберігання врожаю.

У минулому році в Луганській області було зібрано понад 1 млн т зерна.

Інтерв'ю
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0