Спецможливості
Новини

Як вийти на ринок ЄС: поради фахівця

20.11.2017
1637
Як вийти на ринок ЄС: поради фахівця фото, ілюстрація

Загальний обсяг товарообігу між Україною та Німеччиною $15,5 млрд, серед яких частка аграрної продукції складає 42%. Потенціал ринку дуже великий, незважаючи на експортні квоти. Наприклад, квота по часнику вичерпується лише на 10%. Про це розказав Андре Піллінг, керівник проекту «Агроторгівля України», передає кореспондент http://propozitsiya.com.

Одна з перепон виходу на ринок ЄС – не лише квоти та високі вимоги до продукції, а й незадовільна репутація України. «Одного разу представляв українську органічну олію, але покупець відмовився від неї, коли дізнався, що вона з України. Зупиняють такі чинники як Чорнобиль, корупція. Коли я ж наголосив, що якість дуже висока, а ціна нижча, покупець таки погодився», - розказав А. Піллінг.

Фахівець дав наступні поради щодо виходу на ринок ЄС:

Не очікуйте швидких результатів: налагодження продажів до ЄС - це інвестиції і в людський ресурс і в час. «Перемовини можуть зайняти рік. Багато підприємців очікують швидких продажів. Проте може минути 6-12 місяців, поки відбудеться перше відвантаження продукції», - наголосив Андре Піллінг.

Кожен ринок в ЄС дуже індивідуальний і конкуренція дуже висока. «Вам потрібно буде грати за нашими правилами, тому не очікуйте передоплати. Лише за оптових продажів може бути частина передоплати», - розказав він.

Особливо важливо дотримуватися усіх необхідних вимог щодо сертифікації.

Тренди німецького ринку за словами Андре Піллінга наступні: акцент на здорове харчування, дуже популярні органічні продукти, оскільки населення переважно старшого віку і така тенденція буде продовжуватися; важлива простежуваність продукції (де і як вона була вирощена). Спікер додав, що варто починати вихід на ринок з власних торгівельних марок (private label).

Німецький споживач дуже чутливий до ціни. А конкурентна перевага України – саме ціна, переконаний керівник проекту «Агроторгівля України».

Універсальна стратегія експорту до ЄС відсутня. Проте варто враховувати три пункти: можливості вашої компанії; продукти, що ви можете виробляти та клієнт, що буде у вас її купувати. «В німецьких магазинах є абсолютно усі продукти. Це вам потрібно визначитись, чим ваш продукт особливий, що ви можете запропонувати, чим ваш продукт відрізняється від інших. А також варто зробити детальні розрахунки по ціни, щоб надати гарну пропозицію», - підсумував Андре Піллінг

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0