Спецможливості
Агрохімія

Підсумки року Ukravit

21.11.2017
39202
Підсумки року Ukravit фото, ілюстрація

64 дні поля, на яких були присутні майже 3 тис учасників, провела компанія Ukravit цього року. «Рентабельність  сільгоспвиробництва постійно знижується. Тому намагаємося бути другом виробника, щоб давати найкращі продукти за найнижчу ціну», — розповів Віталій Ільченко, власник групи компаній Ukravit, на підсумковій прес-конференції 21 листопада в Києві, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

Ukravit ставить собі амбітну ціль — розробку власних діючих речовин для ЗЗР. «Ми хочемо замінити препарати на українські складові. Хочу закликати усіх припинити імпортувати усе, що можна зробити в країні. У нас є люди і технології», — наголосив Ільченко.

Фахівці компанії також провели День відкритих дверей, на яких були присутні зарубіжні делегації та дилери. «Ми відкрита компанія, хочемо показати, як виробляємо і скільки інвестуємо», — пояснив Ільченко. Захід буде щорічним.

Інвестиції та експорт

Віталій Ільченко, власник групи компаній UKRAVITКомпанія здійснює потужні інвестиції для того, щоб продукція конкурувала по якості з міжнародними компанії, розповів Євген Семененко, директор ТОВ «Укравіт Агро».

«Щорічно ми збільшуємо обсяг реалізації продукції. В 2017 році суттєво знизили ціни практично на всю продукцію, щоб ЗЗР та мікродобрива стали більш доступними. Значна частина великих холдингів, які принципово не хотіли використовувати нашу продукцію чи генеричну взагалі, спробувавши її, уже планують використовувати усю систему, принаймні випробувати її на частині площ», — додав Є. Семененко.

Продукція Ukravit з 2015 року експортується до Грузії та Молдови. «Це невеликі країни, але в порівняні з насиченим ринком ЗЗР на цих ринках, ми починаємо займати суттєве місце. Там теж було проведено багато днів поля та семінарів».  Загалом компанія планує розширювати свою присутність на ринку СНД.

Наступного року буде відкритий 7-й виробничий корпус, що дасть змогу збільшити виробництво до 20 тис т рік. Це втричі збільшить виробничі потужності і дозволить розвивати експорт. «Ми вже зайняли 9% ринку ЗЗР в Україні,  і поволі перетворюємо Україну з імпортера на експортера».

Щодо виходу на нові ринки, то Ільченко повідомів, що отримує багато пропозицій і з наступного року розпочнуться перемовини з країнами Африки (як Північ, так і Центр), Близьким Сходом і країнами ЄС, які зацікавилися продукцією Ukravit. «Нові лінії і дослідний центр зможуть нам це реалізувати. Уже відвантажена партія в Ефіопію, була делегація з ЄС».

Також був анонсований амбітний проект – біотехнологічний індустріальний парк на 50 га. Реалізація буде поетапна, поки що йдуть перемовини з міжнародними фінансовими установами, бо знайти подібні кошти в Україні важко. Там буде синтез діючих речовин, щоб відмовитися від імпорту ДР, щоб збільшити конкурентну перевагу. Фахівці Ukravit стверджують, що наступного року зможуть представити вже дві діючих речовини власного виробництва.

Акцент на мікродобрива

Зростання продажів групи компаній UKRAVITКомпанія має найбільший портфель серед вітчизняних виробників ЗЗР та мікродобрив. На кінець року він поповниться ще сімома продуктами і загальна кількість продуктів складатиме 142 найменування. Про це розказав  Олександр Мигловець, начальник розвитку продуктів та сервісів ЗЗР.

Основний акцент компанія робить на добривах з мікроелементами. Вона суттєво збільшила їх реалізацію і в фізичних обсягах, і в грошовому виразі, при цьому знизивши ціни. Ринок мікродобрив України почав розвиватися з 2001-2002 років, і сьогодні мікродобрива вносяться на 10 млн га.

Планується відкриття нової лінії для виробництва мікродобрив. «Є високого рівня фахівці, які проводять розробки, щоб наступного року представити нові продукти з кремнієм та амінокислотами», — додав О. Мигловець.

Інвестуючи у технології, Ukravit став співвласником компанії «Кемікал Юкрейн». «Це поєднання можливостей за формулою 1+1=3. Будемо відтворювати Черкаси як столицю хіміків України. Майже вся продукція зараз експортується у вигляді сировини до Німеччини, будемо працювати, щоб постачати готові продукти», — наголосили спеціалісти.  

Ринок добрив та ЗЗР

Олександр Лапа, директор комерційного департаменту, обговорив бізнес-середовище в Україні. Цей агрохімічний бізнес досить нелегкий, конкуренція дуже висока. Світові тенденції агрохімічного ринку, за словами О. Лапи, — концентрація. «20–25 років тому було багато компаній, яких вже ніхто і не згадає. Відбуваються об’єднання, сильний вплив зробила ChemChina», — додав він.

Глобалізація повязна із закупкою діючих речовин, які виготовляюся переважно в Китаї, Індії та Латинській Америці. До 75% ринку хоче завоювати КНР, разом з Індією — 85%. Тому локалізація виробництва буде ключовою. «Це призводить до деякої монополізації. ChemChina обіймає велику долю ринку у світі. Тому найближчі 2–3 роки керувати ціноутворенням буде Китай», — прогнозує О. Лапа.

Концепція розвитку агрохімічного бізнесу йде в напрямку екологічності, мінімалізації зі зменшенням норм витрат на 1 га при збереженні ефективності. Важлива складова частина затрат — наука.

В закупівлях усе більше значення буде відігравати електронна торгівля та інтерактивний маркетинг. Підхід до вибору продукту змінюватиметься, вона ставатиме більш раціональною, переконаний О. Лапа. Оперативне реагування на запит ринку даватиме додаткові переваги, але імідж компанії залежатиме навіть від одного неправильного рішення.

Оцінка ринку ЗЗР з точки зору фахівця Ukravit — це збільшення від $820 млн до $960 млн до 2020 року. Вважається, що це станеться за рахунок збільшення цін на діючі речовини, також на ринок вплине зняття мораторію на продаж землі. «З відкриттям ринку землі, до України зайде мінімум $1 млрд, тобто ринок зросте на 10%», — вважає Лапа.

Плани на 2018 рік та нові продукти

На 2018 рік заплановане збільшення обсягів реалізації продукції «Укравіт» до 8 тис т, у грошовому еквіваленті це $49 млн. «Плануємо зростати, завойовуючи довіру до наших продуктів, щоб на них переходили вітчизняні сільгоспвиробники, які зараз купують китайську продукцію сумнівної якості», — підкреслив Є. Семененко.

Мигловець підкреслив, що підсумки 2017 року показали, що компанія рухається в правильному напрямку, враховуючи кліматичні катаклізми весною. Тому 5 мікродобрив буде в 2018 році з кремнієм — відносно новим елементів для України. Кремній — багатофункціональний елемент, при його застосуванні температура рослини знижується, що дуже актуально при повітряних та грунтових посух.

Нові продукти на 2018 рік — це два гербіциди для сої та препарат Делавіт для захисту плодово-ягідних насаджень, а також:

гербіцид ІМІ-ВІТ під технологію соняшнику, сої та гороху;

жукоff – для знищення колорадського жука, в першу чергу для особистих селянських господарств.

 Також передбачені додаткові послуги, працює розгалужена мережа консультантів, до яких входитимуть молоді вчені, амбітні, що намагаються якісно і добросовісно робити. Експрес-аналізи та видача рекомендацій також передбачені. І, звичайно ж, післяпродажний супровід.

Оскільки ринок добрив та ЗЗР неоднорідний, деяким господарствам пропонуватимуть спеціальні рішення, наприклад, це стосується насіннєвих заводів. Великим холдингам також будуть запропоновані індивідуальні рішення. «Ми надаємо можливість зберігання великих партій з подальшою поставкою в той час, коли вони будуть необхідні», — підкреслив О. Лапа.

Нагадаємо, що на початку 2017 року Віталій Ільченко отримав відзнаку «Аграрій року». «В Україні є гарні перспективні люди, яких треба розвивати, бо молодь покидає країну», - підсумував В.Ільченко.

Соціальна відповідальність Ukravit

Виробники добрив та ЗЗР не забувають і про соціальну відповідальність.  Сімейні цінності та здоровий спосіб життя були ключовими в виборі проектів, що підтримує компанія. «Здорові рослини — здоров’я нації» — гасло компанії. Тому підтримуються спортивні, культурні заходи, був проведений день міста в Черкасах. Знаковою подією став етнофестиваль «Сумщина — це Європа», де збирається близько 100–150 тис. глядачів.

Найбільший інвестиційний фонд компанії — кадровий. Євген Семененко розказав, що компанія зараз працевлаштовує 74 людини. «Запрошуємо людей з досвідом, багато вакансій по регіонам. Хочемо, щоб там були агрономи, які будуть вирішувати практичні питання».

Цього року до центрального офісу групи компаній приєднався Олександр Лапа, обійнявши посаду директора комерційного департаменту ТОВ «Укравіт Агро».

Міжнародна співпраця

Міжнародна співпраця «Укравіт» у 2017 році була дуже активною. «Ми намагаємося просувати бренд Україна за кордоном, — розказав В. Ільченко. 8 листопада стали партнером 25-річчя встановлення дипломатичних відносин України з Німеччиною. Це був захід «Агровектор», де була презентована компанія і її плани. «Там провели перемовини з потенційними партнерами. Моє особисте враження — дуже сильно посли інших країн переманюють бізнесменів з нашої країни, обіцяючи податкові пільги та інші преференції», — поділився власник групи компаній «Укравіт».

Також він разом з делегацією українських бізнесменів віддував інвестиційний форум в Дубаї. «Там дуже активно запрошують наших спеціалістів, пропонуючи передові технології. Наша делегація була одна з найбільших — вони були здивовані, скільки продукції у нас виробляються, не лише сировина». Великий інтерес у інвесторів до України є, але вкладати кошти прагнуть саме у відкритий, «білий» бізнес, підкреслив Ільченко.

Також компанія підтримує Черкаський інвестиційний форум. «Ми ділимося своїм досвідом. З боку глави ОДА не відчуваємо жодного тиску, з усіма проблемами можна звернутися до керівництва області», — пояснив Віталій Ільченко. Як одні з активних платників податків в області Ukravit сплатив минулого року 179 млн грн., а цього року сума складатиме орієнтовно 300 млн грн.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Фото – Даніель Камінський

Інтерв'ю
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее
Економічний успіх молочного господарства залежить від багатьох виробничих складових, у тому числі і від рівня його технічного оснащення. Олександр Сторожук, засновник та генеральний директор ФГ «Степ» переконаний, техніку треба вибирати... Подробнее

1
0