Спецможливості
Новини

Регіони заговорили про дефіцит елеваторів

23.08.2017
1913
Регіони заговорили про дефіцит елеваторів фото, ілюстрація
Найбільшу потребу в потужностях зі зберігання зерна мають мікропідприємства, малі та середні сільськогосподарські товаровиробники

Дефіцит потужностей зі зберігання зерна спостерігається в усіх регіонах. Найменш забезпечені - чотири області: елеватори в Донецькій області покривають лише 24,3% від загальної потреби регіону, Закарпатській - 25,9%, Івано-Франківській - 27,2%, Львівській - 30,1%.

Найбільш благополучна ситуація щодо співвідношення обсягу виробництва зерна - ємності зерносховищ в Одеській області - 69,3% з урахуванням коефіцієнта обороту 1,2, Житомирській - 65,2%, Миколаївській - 63,9%, Полтавській - 60,6% і Херсонській - 57,9%. Такими даними поділився завідувач відділом інвестицій ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Кисіль, пише propozitsiya.com з посиланням на agroperspectiva.com.

За даними Інституту, в даний час в Україні налічується близько 1,2 тис. елеваторів, сукупні потужності яких становлять 48 млн т. При цьому сертифіковані лише 832 зерносховища ємністю 36,3 млн т.

Незважаючи на те, що галузь розвивається - за останні 10 років ємність зерносховищ збільшилася на 10-12 млн т, попит перевищує пропозицію.

Найбільшу потребу в потужностях зі зберігання зерна мають мікропідприємства, малі та середні сільськогосподарські товаровиробники. У той же час, послуги елеваторів для них - досить дороге задоволення: внаслідок заниження ваги прийнятого зерна, високі ціни на зберігання і т.п. Тому для тих, хто має фінансові можливості, доцільно створювати власні потужності зі зберігання зерна. При обмеженості ресурсів альтернативою може бути будівництво елеваторів на основі кооперації.

Ще одна проблема - старі елеватори, які працюють неефективно, де в принципі проблематично якісно зберігати зерно. Через неправильне зберігання зерна втрати становлять близько 15% врожаю, а через великі енерговитрати ціни на їхні послуги вище не менше, ніж на 10% у порівнянні з сучасними. Крім того, через застаріле обладнання збільшується час на завантаження і розвантаження вагонів-зерновозів. В результаті цього виникають додаткові витрати і з'являються ризики втрат.

В Україні зараз тільки чверть елеваторів сучасні, з повним технологічним циклом і можливістю відвантаження до 5 тис. т/добу.

Інтерв'ю
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0