Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю

29.08.2017
3087
Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю фото, ілюстрація
Післязбиральна доробка має ключове значення в підготовці картоплі до закладання на зберігання та підвищення лежкості бульб

Післязбиральна доробка має ключове значення в підготовці картоплі до закладання на зберігання та підвищення лежкості бульб. При цьому потрібно враховувати цільове призначення (для харчових цілей, промислової переробки, корму для тварин, насіння), тривалість зберігання, фізіологічний стан бульб, рівень ураженості фітопатогенами і забрудненості землею. Про особливості зберігання картоплі розповіла вчений секретар Інституту картоплярства, кандидат біологічних наук Наталія Захарчук,  пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

1. Після збирання картоплю зберігають за температури не нижче 15°С, захищеною від сонячних променів (близько двох тижнів - так званий лікувальний період). Після цього її перебирають, видаляють рослинні рештки, землю та дрібні, травмовані і хворі бульби, сортують на фракції за розміром та призначенням, закладаючи на зимове зберігання.

2. Картоплю, що пройшла лікувальний період, повільно охолоджують (від 0,25-1°С на добу), оскільки більш швидке охолодження призводить до потіння бульб і фізіологічних змін; а повільне - до надмірної втрати сухої речовини в процесі дихання і раннього проростання. З урахуванням сорту, фізіологічного стану, рівня ураженості бульб фітопатогенами і терміну зберігання їх охолоджують до 2-5°С, використовуючи добові перепади температур.

3. Оптимальна температура для зберігання картоплі коливається у межах 2-4 °С, вологість повітря 80-95%. Відхилення температури від оптимальної зменшує вагу бульб, що в майбутньому негативно впливає на їхню схожість і врожайність.

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0