Спецможливості
Новини

99% горіха в Україні виробляють невеликі господарства

07.12.2017
1336
99% горіха в Україні виробляють невеликі господарства фото, ілюстрація
Віктор Шеремет

Україна в цьому році виростила від 106 до 108 тис. тонн волоського горіха. Про це повідомили на відкритті підсумкової річної конференції «Сучасні новації в створенні горіхових садів», що проходить сьогодні в Києві, передає кореспондент propozitsiya.com
Виступаючи на конференції заступник міністра агрополітики Віктор Шеремет повідомив, що Україна навіть не приділяючи достатньої уваги цій галузі, змогла стати найбільшим експортером горіхів у Європі. 
"Багато людей приділяють увагу здоровому харчуванню, і горіх – його невід’ємна складова. Це культура саме для невеликих господарств, які зараз виробляють 99% горіха в Україні. І я посадив у своєму господарстві півгектара» - додав заступник міністра.
Він також наголосив на тому, що для активного розвитку галузі необхідно спростити всі формальні й паперові процедури по організації горіхових садів. Це дозволить фермерам концентруватись на бізнесі, а не стояти в чергах. 
За його словами, держава бачить величезний потенціал цієї культури для АПК країни, а тому вже розроблена системна програма з розвитку вирощування горіхоплідних культур до 2025 року.
Також відначилось, що в Україні зараз проходить процес спеціалізації регіонів по культурам. Наприклад, великі плантації фундука закладаються в Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській обл. А в Миколаївській, Одеській, Херсонській обл. пробують вирощувати мигдаль.
Зазначалось, що крім вирощування та продажу самих плодів, в Україні горіх переробляють в продукти з доданою вартістю. Серед них: олія, різні бальзами, горіхово-медові суміші (ще їх називають крем-медом). 
Варто наголосити, що перевагою горіха є те, що він досить невибаглива культура і для його вирощування необов’язково використовувати орні землі. Садити його можна в балках, на слабкозмитих, деградованих, рекультивованих землях і всюди результат буде однаковим.  
На заході також був парисутній посол Узбекистану в Україні, який розповів про співпрацю між країнами в цій галузі та майбутні перспективи.
«Ми зараз нарощуємо свої можливості в цій сфері. Уряд нас підтримує. В 2015 р. почали системні поставки фруктів і овочів у «Сільпо». Уряд виділив 10 тис. га землі саме для волоського горіха. Намітили низку заходів зі співпраці в галузі селекції, обміну досвідом», - сказав він.
Підсумкова річна конференція є провідною платформою для горіхової галузі України. Організатор – Українська горіхова асоціація, генеральним інформаційним партнером виступив головний журнал країни про агробізнес «Пропозиція».

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0