Спецможливості
Новини

Земреформу потрібно апробувати на кількох пілотних областях, - експерт

12.07.2017
1974
Земреформу потрібно апробувати на кількох пілотних областях, - експерт фото, ілюстрація
Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах

Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації, народний депутат Леонід Козаченко, пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPolit.com.

За його словами, пілотний проект покаже всім учасникам, як функціонуватиме ринок землі в українських реаліях.

"Дуже багато питань щодо землі. Незрозуміло, що із землею, яка належить тим, хто помер. Що на рахунок невитребуваних паїв. Це питання до держави. Кілька разів виділяли кошти з бюджету, щоб було наведено порядок", - підкреслив нардеп.

Також він додав, що не прописано чітко, як консолідувати землі. Без вирішення таких моментів запускати реформу складно. Та все одно Україна має рухатися в напрямку відкриття, впевнений експерт.

"Наразі потрібно $75 млрд для того, щоб зробити сільське господарство України сучасним. Земля, як актив, як застава, може дати 300 млрд. Тому ми чуємо багато варіантів та моделей. Я не раз казав прем’єр-міністру України Володимирові Гройсману, що якщо у нього є бачення, то він має його реалізовувати. Але робити це потрібно дуже прискіпливо. Адже якщо одного разу спіткнутися, то люди цього не пробачать", - підсумував Л. Козаченко.

Інтерв'ю
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0