Спецможливості
Новини

За все заплатить село

13.08.2013
755
За все заплатить село фото, ілюстрація

Збільшення штрафів за перевантаження загрожує перевізникам зерна збитками, — експерти.

Збільшення штрафів за перевантаження загрожує перевізникам зерна збитками, — експерти.

«Введение Госавтоинспекцией ограничений для проезда грузовиков по автодорогам и увеличение штрафов за перегруз грозит перевозчикам зерна большими убытками, так как сейчас перевозки рентабельны только при использовании автомобилей с перегрузом.
В этом году ГАИ существенно усилила контроль над перегрузом, и некоторым перевозчикам становится невыгодно перевозить грузы по старой схеме.
По данным Укравтодора, более 80% транспортных средств ездят с превышением нормативов по весу. Таким образом бизнесмены экономят на количестве рейсов. По словам экспертов, проблема перегруза особенно актуальна для аграрного сектора, а именно — для перевозчиков зерна.
“Везешь зерно 15 км, получаешь 300 грн прибыли, но из них 250 грн нужно отдать инспекции. Однако другого выхода нет — аграрии устанавливают очень низкую цену на перевозку. Если мы начнем возить по 24 т в машине, то это будет нерентабельно. Цена за перевозку уже учитывает перегруз, то есть в машине должно быть около 35 т груза”, — объясняет президент Ассоциации аграрных перевозчиков Украины Янина Кучерова.
По ее словам, за последние две недели из-за сложившейся ситуации около сотни машин прекратили перевозку зерна.
В этой ситуации пострадают в первую очередь аграрии, для которых возрастет транспортная составляющая.
“Если ранее мы могли перевозить по 38 т зерна в каждом автомобиле, то сейчас — не более 24 т”, — отметил источник в агрохолдинге “Нибулон”.
“Чтобы решить эту проблему, нужно либо установить индикативную цену на перевозку зерна, либо ввести ответственность за перегруз со стороны заказчика, чтобы штрафы платил он, а не водитель”, — подчеркивает Кучерова.
Сейчас в правительстве разрабатывают законопроект, предусматривающий платное пользование дорогами для перегруженных автомобилей. В предложенном документе штрафы за нарушение весовых нормативов существенно возрастают: для водителей (в зависимости от тяжести нарушения) они могут быть установлены в размере 510–1700 грн, а для собственников и должностных лиц — 1360–17 тыс. грн. В частности, за использование крупногабаритного транспорта без разрешения органов внутренних дел или без документа о внесении платы за проезд предусмотрен новый штраф в размере 1020–1360 грн для водителей, 4250–8500 грн — для предпринимателей и должностных лиц. Повторное нарушение предусматривает штраф для водителей в размере 1360-1700 грн, для предпринимателей и должностных лиц — 8,5–17 тыс. грн.
Кроме того, в Министерстве инфраструктуры рассчитывают ужесточить санкции для юридических лиц в зависимости от объемов превышения нормативов их автомобилями.
Напомним, Госавтоинспекция ввела ограничения на проезд по дорогам грузовиков весом более 24 т с нагрузкой на ось более 7 т».
(Газета «Коммерсантъ Украина», №112 (1815), 09.07.2013 р.)

Ю. Михайлов
propozitsiya@univest-media.com

Ось така «приємна» новина. Так би мовити, ласкаво просимо, шановні інвестори: вкладайте гроші в розвиток українського АПК!
Але я зараз — не про інвестиційний клімат в Україні, який можна коротко описати словами принца Гамлета: щось гниє в данському королівстві. Мене наразі цікавить таке питання: чому й донині в нормальному стані перебувають автошляхи, збудовані ще за часів Франкліна Делано Рузвельта в США та Адольфа Алоїзовича Гітлера в Німеччині (тобто десь 70–80 років тому), тоді як збудована у 2005 р. «гордість українського шляхобудування» — траса Київ — Одеса — перебуває в такому стані, ніби її вщент щойно розбомбили з повітря літаки Люфтваффе, а автотраса державного значення Одеса — Миколаїв має такий жалюгідний вигляд, немовби її не торкалася рука Укравтодору з часів закінчення Великої Вітчизняної війни?
І чому мають страждати виробники зерна? Тарифи нашої славетної Укрзалізниці такі, що метал із Макіївки та Алчевська вигідніше возити автомобільним транспортом, аніж вагонами. І, до речі, враховуючи, що щільність сталі вдесятеро більша, ніж насипна щільність зерна, то виявити перевантаження перевізника сталі набагато важче. Або хіба між портами Одеси та Миколаєва зерно перевозять автомобілями? Траса державного значення Одеса — Миколаїв існує лише на географічних картах та атласах автошляхів — насправді ж це зруйнована ще під час відступу гітлерівців партизанська стежина, до реставрації котрої у нашої влади руки так і не дійшли.
І як, власне, ДАІ визначатиме, чи автомобіль перевантажений, чи ні? Зважуватиме «на око»? Чи «роздерибанить» ще пару-трійку мільярдів із Держбюджету на закупівлю мобільних ваг?
В одному із кабмінівських законопроектів ідеться про розподілення 170 тис. км доріг за сферами відповідальності: до опікування місцевої влади — близько 117 тис. км і під опіку держави — 52 тис. км доріг. Відповідно до цього розподілу будуть розробляти й нормативи фінансування тієї чи іншої дороги та механізми її обслуговування.
Так це ж в Америці шляховий податок (який непрямо сплачується через акциз на нафтопродукти) надходить до місцевих бюджетів. І навіть у штаті-банкруті Іллінойсі або місті-банкруті Детройті є гроші на підтримку автошляхів у нормальному стані. А в нас шляховий податок надходить до загального Державного бюджету та йде на сплату зарплат бюджетників і пенсій. Водночас ще й вилучають усі кошти з місцевих бюджетів, бо грошей у Держказні — катма.
Цікаве питання — деякі видатки державних коштів. Ось, наприклад:
«Верховна Рада нарешті затвердила кошторис видатків на цей рік. За постанову про кошторис-2013 проголосували 245 народних депутатів із 351 зареєстрованого у залі. Щоправда, цифри в кошторисі, порівняно з варіантом, відхиленим 1 липня, дещо змінилися — замість 849,8 млн збираються збільшити витрати до 936 млн грн. При цьому на зарплату депутатам, їхнім помічникам і матеріальну допомогу вирішили виділити замість початкових 333 млн “усього” 253 млн грн».
(«Вести», 04.07.2013 р.)
Або така приємна новина
«Ко дню рождения Президента Украины Виктора Януковича монетный двор Национального банка Украины принял заказ на изготовление золотой монеты с изображением именинника. Об этом УНН сообщил источник в НБУ.
“Собственно говоря, назвать монетой изделие трудно, поскольку она не будет в денежном обращении. Да и по своему виду также будет очень отличаться. Монетный двор в день рождения Януковича принял заказ на чеканку “монеты” весом 500 г (0,5 кг) из золота 999 пробы. На одной стороне монеты — изображение грифона и надпись “На многие лета!”, на другом — портрет Януковича, надпись на латыни и два драгоценных камня. Эта монета — подарок Нацбанка Президенту. Такой проект был утвержден НБУ”, — отметил собеседник агентства».
(UNN, 09.07.2013 р.)
Ми також приєднуємося до поздоровлень на честь Президента, але принагідно хотіли б зауважити, що півкіло самого лише золота коштує десь так зі 40 тис. баксів, а на тій, так би мовити, монеті є ще й дорогоцінне каміння. І це — подарунок за рахунок Держбюджету.
Або таке повідомлення:
«С июня 2012 г. Генеральная прокуратура потратила миллионы бюджетных средств на содержание своих офисов, автомобилей и оптимизацию портала. Об этом свидетельствуют соглашения, опубликованные в “Вестнике государственных закупок”».
(censor.net.ua, 10.06.2013 р.)
Ну й ще таке (хоча прикладів — океан):
«Министерство внутренних дел Украины 14 июня объявило тендер на закупку 23 автомобилей специализированного назначения на ожидаемую сумму 12 млн 410 тыс. грн. Об этом сообщается в “Вестнике государственных закупок”. МВД планирует приобрести за средства государственного бюджета новые автомобили Volkswagen Passat B7 3.6 4 Motion стоимостью 540 тыс. грн».
(pravo.ua, 08.07.2013 р.)
Хоча, з іншого боку, хіба може бути інакше в країні, в котрій у прем’єр-міністра улюбленою книжкою є «Мертві душі» Миколи Гоголя, яку прем’єр-міністр радить зробити настольною всім чиновникам України. (Нагадаємо, що сюжетом «Мертвих душ» є спроба Чічікова вкрасти з держбюджету гроші через «схему» з померлими кріпосними.) Як на мене, Миколі Азарову та його колегам із Кабміну саме час прочитати «Злочин і кара» Федора Достоєвського (там теж сюжетом є спроба «експропріації експропріатора»). А взагалі вся ця кабмінівська ідея зі штрафами за перевантаження автомобілів і нескінченним «ямковим» ремонтом доріг є підтвердженням того, що мафія є безсмертною:
«Прибув Антоні Страччі, що контролював район Нью-Джерсі й доки в західній частині Манхеттена. Він прибрав до рук гральні кубла в Нью-Джерсі і мав сильний вплив в апараті демократичної партії. Парк його вантажних машин давав великі прибутки насамперед тому, що шофери їздили з великими перевантаженнями, не боячись шляхової інспекції. Ці вантажні машини допомагали розбивати дороги, а потім його шляхово-будівельна фірма, яка мала вигідні контракти з урядовими установами, ремонтувала ці пошкоджені дороги. Чиє серце не потішилося б, спостерігаючи таку вправність, коли одна вигідна “справа” породжує другу».
(Маріо П’юзо. Хрещений батько)
Але, як це регулярно відбувається в Україні, — за все заплатить село.

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0