Спецможливості
Новини

За чотири сезони експорт квасолі з України виріс майже в п’ять разів

10.07.2018
1520
За чотири сезони експорт квасолі з України виріс майже в п’ять разів фото, ілюстрація

Обсяги виробництва квасолі нарощуються, адже наша країна знаходиться в більш зручному географічному положенні, ніж основні країни-експортери до ЄС (Канада, Китай, Аргентина, США, Ефіопія та інші). За чотири сезони експорт квасолі з України виріс майже в п’ять разів — з 2,6 тис. тонн в 2014/15 МР до ​​12,6 тис. тонн в 2016/17 МР. У 2017/18 сезоні українські експортери зберегли високі темпи зовнішніх поставок квасолі, пише propozitsiya.com, з посиланням  на сообщение аналітиків компанії УкрАгроКонсалт.

За словами експертів, в останні роки Україна помітно збільшила експорт квасолі, зайнявши позицію ключового експортера цієї культури з Чорноморського регіону.

«Зростання експортних поставок відбулося завдяки стабільному зростанню обсягів виробництва квасолі. У порівнянні з іншими країнами Чорноморського регіону саме в Україні в останні роки відзначається збільшення як посівних площ, так і врожайності даної бобової культур. Крім того, площа земельного клину під квасолею в Україні значно вище, ніж в Росії і Казахстані», — кажуть аналітики.

Разом з тим аналітики УКАБ зазначають, що потенціал цієї культури є нерозкритим. "Враховуючи зростаючий попит на квасолю в ЄС, це є одним із можливих перспективних нішевих напрямків агровиробництва», — акцентують аналітики.

За даними компанії, врожай квасолі в 2017 р виріс до 64,3 тис. тонн у порівнянні з 53,6 тис. тонн роком раніше. тим часом, виробництво квасолі в 2017 р в Росії склало всього лише 3,6 тис. тонн.

«За період з 2014/15 МР, коли почалися активні експортні поставки української квасолі, число країн-імпортерів зросла в два рази. Євросоюз — основний споживач української квасолі. Якщо в 2014/15 МР квасоля імпортували 8 країн співтовариства, то в 2017/18 — вже 16. У липні-травні 2017/18 МР частка ЄС в загальній структурі поставок квасолі з України зросла до 74% з 59% в 2016/17 МР», — йдеться у повідомленні.

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0