Спецможливості
Новини

Ввести в дію ринок землі з 1 липня нереально, — експерт

23.11.2020
790
Ввести в дію ринок землі з 1 липня нереально, — експерт фото, ілюстрація

Згідно з законодавством, ринок землі набирає чинності з 1 липня 2021 року, але зробити це нереалістично, розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

«Ввести в дію ринок землі нереально з 1 липня, нічого не вийде. Ринку землі не буде. У нас для цього нічого немає. Ні реальної оцінки землі, кордонів, розмежування земель державної, комунальної та приватної власності, ні проведення ревізії земель у цілому, ні інституції, яка готова проводити ні організаційно, ні кадрово, ні суспільство, ні фермер, ні аграрій не готові, не усвідомлюють всі процеси, і ніхто не розуміє. У цьому броунівському русі, на жаль, крім спекуляцій, маніпуляцій і заворушень, ми ні до чого не зможемо прийти з 1 липня», — сказав Іван Томич.

Експерт зазначив, що так званий ринок землі, якщо його не визнає неконституційним Конституційний Суд України, буде складатися зі схем і афер у земельній сфері.

«На превеликий жаль, те, що є, буде здаватися хорошим стабільним фактором у порівнянні з тим, що станеться. Відбудеться те, що в незрозумілій ситуації за незрозумілими правилами аферисти, авантюристи й інші пройдисвіти, які будуть мати можливість, переважно це тіньові гроші, підуть скуповувати по 100 гектарів, на які, відповідно до закону, має право кожен громадянин. Чи підуть вибудовувати схеми, почнуть розривати той уклад, який є в сільській місцевості, господарства, які ще стабільно працюють для продовольчого ринку України, почнуть порушувати баланси з виробництва тих чи інших видів продукції, почнуться стихійні бунти, процеси, не дай Бог. Хочеться, щоб цього не було», — підкреслив Іван Томич.

Ключові слова: ринок землі, закон, аграрії

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0