Спецможливості
Новини

В Україну часто надходить гліфосат сумнівної якості

27.11.2017
1822
В Україну часто надходить гліфосат сумнівної якості фото, ілюстрація

В Україну постачають недоочищений гліфосат, в домішках якого містяться канцерогени та діоксини. Про це розказав Віталій Ільченко, власник групи компаній Ukravit, на підсумковій конференції у Києві, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Ризики щодо шкодо чинності гліфосату часто перебільшують. Питання у тому, що деякі виробники випускають гліфосат і не очищують його до 95-98%, а використовують одразу 70%-й технічний концентрат, роблять з нього формуляцію і продають в країни СНД, включаючи Україну», — пояснив В. Ільченко.

Такий неочищений гліфосат загрожує здоров’ю людей, бо саме неочищені домішки можуть містити канцерогени, діоксини. В Україні немає лабораторій, які могли б контролювати ці домішки, за винятком Інституту гігієни і токсикології ім. Медведя, проте подібні дослідження коштують дуже дорого.

Власник Ukravit сумнівається, що Євросоюз врешті заборонить гліфосат, враховуючи , що Bayer придбав Monsanto, основним продуктом якого є саме цей гербіцид.

Щодо компанії Ukravit, то гліфосат не є приорітетним продуктом для групи. «Це точно не наш основний бізнес. Україна щорічно використовує 12 тис т гліфосату. Ми можемо виробляти весь цей обсяг, але ми продаємо і пропонуємо рішення, а не препарати», — підкреслив Віталій Ільченко.  

З наступного року корпорація планує випускати 2–3 діючих речовини власного виробництва. Основні труднощі полягають у фінансуванні, адже поки що українські банки неохоче кредитують вітчизняних виробників.

Зараз левова частка хімікатів завозиться як «сірий» імпорт, пояснили в Ukravit: «Ринок був повністю «чорний», тому в таких умовах довести доцільність вкладення грошей у вітчизняне виробництво дійсно важко».

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: гліфосат, UKRAVIT

Інтерв'ю
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0