Спецможливості
Новини

У сільському господарстві росте популярність технології «Інтернет речей»

26.07.2017
4540
У сільському господарстві росте популярність технології «Інтернет речей» фото, ілюстрація
Згідно зі звітом Machina Research за січень 2016 року, кількість підключених за технологією IoT сільськогосподарських пристроїв збільшиться з 13 млн в 2014 році до 225 млн в 2024 році

Згідно зі звітом Machina Research за січень 2016 року, кількість підключених за технологією IoT сільськогосподарських пристроїв збільшиться з 13 млн в 2014 році до 225 млн в 2024 році. Крім цього також прогнозується і зростання використання «розумного» фермерства на 16% в рік, починаючи з 2016 року, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

Сільське господарство - одна з перших сфер діяльності, які активно залучають використання IoT технологій або так званої технології «Інтернет речей» (Internet of Things). Дана концепція передбачає оснащення фізичних предметів підприємства технологіями для об'єднання і взаємодії один з одним і зовнішнім середовищем, дозволяючи, тим самим, знизити необхідність участі людини на деяких етапах виробництва. Крім того, залучення сучасних технологій у сільському господарстві дозволяє оптимізувати ефективність виробництва, підвищити якість продукції, а також знизити кількість відходів.

Австралійська компанія Agnov8, що пропонує різні технологічні рішення в агросекторі, розглядає IoT як спосіб інформування керівників фермерських господарств та виробників. Інтелектуальні технології ведення сільського господарства дозволяють клієнтам не тільки підвищувати врожайність своїх полів, а й застосовувати сучасні екологічні методи водного і грунтового менеджменту. Крім IoT датчиків, компанія також пропонує клієнтам інтеллекутальние фермерські технології, включаючи програмне забезпечення, зносостійке обладнання, а також Wi-Fi і інші комунікаційні рішення.

Один з клієнтів Agnov8 - Cameron's Nursery (Аркадія, Австралія). Дане підприємство здобуло низку престижних нагород за екологічно чисте використання водних ресурсів. А все завдяки спеціальній замкнутій системі водообороту на підприємстві, яка передбачає використання води, отриманої після циклів зрошення і місцевих опадів. Одним з ключових чинників ефективності цієї системи є моніторинг якості води. Існуючий процес вимагав занадто багато ручної роботи, роблячи його, таким чином, досить трудомістким і дорогим.

Завдяки платформі датчиків Waspmote Plug & Sense компанія Agnov8 змогла замінити ручні процеси системою моніторингу в реальному часі з трьох місць, що відстежують якість грунту, води, водосховища і ряд інших параметрів, включаючи швидкість вітру і погоду. Дані датчиків транслюються по бездротовій мережі на хмарний сервер з інтервалом в 5-15 хвилин, що забезпечує постійний потік даних. Крім того, для персоналу ферми були створені спеціальні приладові панелі, що дозволяють централізовано переглядати динаміку вимірювань в реальному часі.

На даний момент ведуться роботи з установки системи сигналізації, що попереджає персонал в разі проблем з якістю води. Тепер персонал має можливість в будь-який час доби спостерігати реальну картину змін якості води, що економить час і знижує ризик людської помилки.

Фахівці з Agnov8 зробили свій вибір на платформі датічков Waspmote Plug & Sense через універсальність і відкритий код, що дозволяє легко налаштовувати систему. Крім цього, дана платформа привертає простотою використання і інтеграцією з хмарними рішеннями.

Незважаючи на те, що використання IoT технологій передбачає підвищені вимоги до якості Інтернет підключення, що в ряді випадків може бути проблемою, керівництво Agnov8 пророкує світле майбутнє для компанії, що пропонує «Інтернет речей» в сільському господарстві, так само як і в інших галузях.

Ключові слова: инновации, АПК, IoT

Інтерв'ю
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0