Спецможливості
Новини

У Держгеокадастрі пояснили, що робити орендарям земельних паїв

28.10.2020
1065
У Держгеокадастрі пояснили, що робити орендарям земельних паїв фото, ілюстрація

Після початку вільного продажу землі договори довгострокової оренди можна буде розірвати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fbc.ua.

За відомостями відомства, в нашій країні оформлені 111 тисяч договорів довгострокового користування землею з правом відчуження і довгострокової оренди. У довгостроковому користуванні знаходиться 600 тисяч гектарів угідь. І приблизно ще 600 тисяч — в довгостроковій оренді.

В Держгеокадастрі нагадують, що до відкритого ринку землі такими угодами прикривали фактичну купівлю-продаж ділянок. Зараз же, коли ринок землі відкритий, у відомстві небезпідставно припускають земельні конфлікти за участю власників паїв і орендарів.

Можливість соціальної напруженості у відомстві пояснюють різким зростанням вартості землі після відкриття ринку. Наприклад, 4 роки тому 1 гектар коштував 500 доларів, а зараз він коштує 1500 доларів.
Тому цілком можливо, що одна зі сторін — власник або «довгостроковий» орендар — будуть намагатися заволодіти ділянками, порушуючи умови договорів.

У Держгеокадастрі радять обом сторонам в конфліктних ситуаціях звертатися до суду. На думку юристів Держгеокадастру, правій стороні виграти справу можна, тому що в угодах довгострокового користування або довгострокової оренди присутні ознаки удаваного правочину — тобто такої угоди, яка ставить за мету приховати справжню угоду — з купівлі-продажу ділянок.

 

Ключові слова: ринок землі, оренда, пай

Інтерв'ю
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0