Спецможливості
Новини

В ЄС посівами цукрових буряків поширюється «синдром низького цукру»

15.09.2020
744
В ЄС посівами цукрових буряків поширюється «синдром низького цукру» фото, ілюстрація

У Німеччині попелиця вже заразила рослини цукрових буряків вірусною жовтухою. Тепер нове захворювання поширюється цикадками на регіональному рівні, зауважує Джоанна Фрай в своїй статті на порталі Agrarheute.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrsugar.

На південному заході Німеччини на цукровому буряку відзначено відносно нове захворювання, так званий, «синдром низького цукру» (SBR).

У порівнянні зі здоровими рослинами, у старого листя буряка, інфікованого SBR, жовтий колір, а нове листя вузьке, ланцетне, асиметричне.

У результаті, погіршується фотосинтез, а вміст цукру в коренеплодах зменшується на 20-40%.

SBR вже набув значного поширення у Франції та Швейцарії. У Німеччині поки що постраждав тільки Рейнський грабен з його теплим кліматом. Але в цьому році тростинні цикадки (Pentastiridius leporinus), які розповсюджують SBR, просунулися на 30 км далі на північ.

За даними експертів проекту NIKIZ (Стале управління комахами і хворобами при вирощуванні цукрових буряків майбутнього), 43,9 тис. га цукрових буряків на південному заході Німеччини вже заражені вірусами. Експерти підозрюють подвійне зараження SBR приблизно на 20 тис. га.

М'яка зима 2020 року в Німеччині була особливо сприятливою для попелиць і цикадок, вони змогли добре розвинутися ще до початку посівної і заразили цукровий буряк на великих площах.

Очікується, що майбутня зима буде такою ж м'якою. Таким чином, буряководам слід очікувати подальших проблем.

Німецькі виробники цукрових буряків вимагають від уряду політичної підтримки щодо продуктів захисту культури.

Інші європейські країни вже заявили, що будуть допомагати своїм буряководам. У 12 країнах планується екстрене схвалення неонікотиноїдів.

Крім того, французький уряд (у Франції попелиця заразила вірусною жовтухою буряк і поставила цукрову галузь на грань виживання) представив план дій з підтримки вітчизняних виробників буряку. Він включає екстрений дозвіл на застосування неонікотиноїдів, компенсаційні виплати фермерам плюс інвестування в дослідження для пошуків альтернативних засобів захисту рослин.

 

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее

1
0