Спецможливості
Новини

У Болграді цвітуть мигдалеві сади

24.04.2021
659
У Болграді цвітуть мигдалеві сади  фото, ілюстрація

Науково-практичний семінар під романтичною назвою «Коли цвітуть мигдалеві сади» відбувся в Болграді. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на topor.od.ua

Організатори семінару — керівники Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова Асоціація» підготували захоплююче занурення в світ промислового горіхівництва, що зароджується в Україні, і зокрема — реалій і перспектив розвитку промислових мигдалевих садів. 

Протягом цілого дня учасники семінару — вчені, керівники підприємств, фермери, які приїхали в Болград із різних куточків України, дізнавалися новини горіхового бізнесу, новинки селекції, технології посадки й вирощування мигдалевих садів, ділилися досвідом. Примітно, що в ролі спікерів виступили представники науки і практики, яких сьогодні можна назвати піонерами відродження мигдалеводства в Україні. 

Саме відродження, тому що, як згадав у своєму виступі віце-президент горіхової асоціації Василь Бабанський, кілька століть назад на території сучасної Бессарабії успішно вирощували мигдаль, який прекрасно приживався і плодоносив у місцевому кліматі. 

До речі, минулий посушливий рік показав, наскільки готові мигдалеві сади до таких погодних сюрпризів.

Доповідач продемонстрував це на фотографіях, зроблених минулого літа в один і той же день на незрошуваних полях соняшнику, кукурудзи та в мигдалевому саду. На тлі згорілого соняшнику і засохлої кукурудзи, мигдалевий сад виглядав справжнім райським куточком. 

Василь Бабанський розповів про виведених в його господарстві чотирьох українських сортах мигдалю (М 41 Алекс, Е5 Борозан, Луїза і Джоржия), які в минулому році були зареєстровані в Державному Реєстрі сортів рослин України. До речі, учасники семінару мали можливість помилуватися чудовими зразками горіхів цих чотирьох сортів. 

У його виступі йшлося про розвиток мигдальних промислових садів в Україні, а також реалії та перспективи цього бізнесу. 

Виступили в ході семінару вчені-аграрії проаналізували зміну клімату та необхідність, у зв'язку з цим, диверсифікувати традиційне землеробство, розповіли про проєктування мигдалевих садів. 

Також обговорювалися новітні технології регульованого харчування і збільшення стресостійкості мигдалевого саду, інноваційні підходи до довготривалого забезпечення вологою і поживними речовинами, технології поливу горіхоплідних культур на півдні України.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0