Спецможливості
Новини

Вже скоро в Україні зберуть перший урожай кіноа

08.09.2016
2946
Вже скоро в Україні зберуть перший урожай кіноа  фото, ілюстрація
кинва

Після другого року експериментів дозріває перший український врожай кіноа.

Про це повідомляє Agravery

Після другого року експериментів, на дослідній ділянці Сумського національного аграрного університету дозріває перший український врожай кіноа.

Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

Якщо все буде добре, дослідники намагатимуться наступного року запустити у випробування сортів десять. Економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак зазначив, що основна проблема — відсутність гербіциду для боротьби із дводольними бур'янами.

Андрій Ярмак підсумував, що ця культура є дійсно знахідкою для людей, що дбають про власне здоров'я, а особливо для жінок. Думаю, що її популярність в світі та в нашій країні буде тільки зростати, а українські фермери будуть невдовзі її експортувати.

Кіноа, кінва або квіноа (лат. Chenopodium quinoa) — вид лободи, що походить з Андів та вирощується як зернова культура завдяки своєму їстівному насінню. Плід рослини — псевдозернівка, а не справжнє зерно, ця рослина не належить до злаків. Листя рослини також вживаються в їжу як зелені овочі, проте не має комерційного значення. У цивілізації інків кіноа була одним з трьох основних продуктів харчування нарівні з кукурудзою і картоплею.

На відміну від пшениці і рису, що містять малу кількість лізину, амінокислотний склад білків кіноа дуже збалансований і близький до складу білків молока. Крім унікальних білків, кіноа містить також вуглеводи, жири (з високим вмістом лецитинової кислоти), клітковину, мінеральні мікроелементи і вітаміни.

Ключові слова: зернові

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0