Спецможливості
Новини

УЗА прогнозує подолання бар’єру в 100 млн т уже в найближчі кілька років

13.12.2018
961
УЗА прогнозує подолання бар’єру в 100 млн т уже в найближчі кілька років фото, ілюстрація

Середньорічне виробництво зернових і олійних культур в Україні перевищить 100 млн т уже в наступний 5-річний період. Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов під час форуму «Експортні практики в агробізнесі», що пройшов 13 грудня в Києві в рамках виставки Ukrainian Food Expo, пише propozitsiya.com.

«Я аналізую 4-річні періоди, бо окремий рік через посуху , наприклад, або вимерзання може бути не репрезентативним», — уточнив президент УЗА. В цьому році загальний валовий збір зернових та олійних в Україні асоціація оцінює в 92 млн т.

Особливо високим цього року, як підкреслив М. Горбачьов, став валовий збір кукурудзи, який УЗА оцінює в 35 млн т. Такого високого показника, за його словами, вдалося досягти завдяки дощам в липні-серпні — тим самим, які підпсували пшеницю.

Експорт зернових та олійних, за прогнозами УЗА, зросте в нинішньому сезоні до 52 млн т порівняно з 45 млн т минулого сезону. Зокрема, експорт пшениці асоціація прогнозує на рівні 16 млн т. У період 2018–2022 років середньорічний експорт зернових і олійних, за прогнозами Української зернової асоціації, становитиме 69,1 млн т, тоді як за попередню 5-річку він склав 43,8 млн т.

На наступний сезон (2019/2020 р. р.) УЗА прогнозує зниження валового збору кукурудзи і збільшення врожаю пшениці (до 25 млн т) і експорту останньої (відповідно до 18 млн т). Виробництво і експорт ячменю Микола Горбачьов прогнозує на 2019/20 МР на рівні відповідно 7,5 і 4 млн т. При цьому він вважає, що зростуть посіви пивоварного ячменю. «На деяких полях ця культура в нинішньому році дала 7–8 т/га, до того ж він дорожчий за фуражний», — сказав президент УЗА.

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0