Спецможливості
Новини

У березні ціни на зелень в Україні зросли відразу на 19%

03.04.2019
834
У березні ціни на зелень в Україні зросли відразу на 19% фото, ілюстрація

За даними цінового моніторингу, що проводиться щотижня аналітиками EastFruit, ціни на свіжу зелень в Україні за березень підскочили відразу на 19%, незважаючи на підвищення середньодобових температур повітря і початок реалізації зелені українського виробництва з теплиць південних регіонів країни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Найбільш істотно за березень 2019 року зросли ціни на кінзу (коріандр) - на 66%. Майже на третину подорожчав в березні кріп, а ось петрушка навіть трохи подешевшала. Оптові ціни на свіжий базилік в березні залишилися без істотних змін.

Базилік залишився найдорожчим видом зелені на ринку України - за нього оптовики просять близько 450 грн/кг ($16,7 за кг). Свіжий коріандр продається в середньому по 245 грн/кг або $9,1 за кг. Кріп та петрушка коштують значно дешевше - 85 грн/кг ($3,1 за кг) та 60 грн/кг ($2,2 за кг) відповідно.

За даними аналітиків EastFruit, Україна в зимовий період імпортує свіжу зелень з Узбекистану, Грузії, Ізраїлю та Ірану. При цьому в останні роки Грузія, яка довгий час була головним постачальником зелені на ринок України, почала поступатися своїми позиціями конкурентам, які можуть запропонувати більш низькі ціни на свою продукцію.

Вирощуванням зеленних культур в Україні займаються переважно дрібні виробники і особисті підсобні господарства населення, головним чином в регіонах, що знаходяться в безпосередній близькості від великих міст. У період з квітня по травень такі особисті підсобні господарства можуть заробити на вирощуванні зелені дуже хороші гроші, так як промислових конкурентів у них практично немає, а ціни на внутрішньому ринку залишаються досить високими. Тим більше попит на українську продукцію завжди вище, ніж на імпортну завдяки її свіжості.

Ключові слова: ціни, зелень, Україна

Інтерв'ю
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0