Спецможливості
Новини

Соя: що варто їсти, аби завагітніти

16.08.2016
1644
Соя: що варто їсти, аби завагітніти фото, ілюстрація
соя в раціоні

Раціон людини впливає не лише на її самопочуття, а й на можливість зачаття дитини. А продукти, зібрані з власного господарства, вирощені на території у радіусі 50 км  від місця проживання людини – найкраще допомагають у цьому, переконані вчені, повідомляє ВВС.

Ще у давні часи зачаття дитини пов’язували з широким діапазоном харчів та щоденним раціоном.  Проте насправді важко дослідити зв'язок фертильності із продуктами щоденного харчування людини. Але, наприклад, у США, за офіційною статистикою Центру контролю захворювань, близько 12% жінок віком від 15 до 44 років складно завагітніти та виносити немовля.

Дослідження щодо впливу раціону на можливість завагітніти проводяться постійно. Одне з найбільших –те, яке провели науковці Гарвардського університету. Воно тривало кілька років і у ньому взяли учать 19 тисяч жінок. Виявилось, що харчування і спосіб життя "відповідальні приблизно за дві третини випадків безпліддя, пов’язаних з розладами овуляції". Але це – лише вершина айсбергу. Після отриманих результатів, лікар університету професор Чаварро запевнив, що отримані дані дають всі підстави стверджувати, що 50% випадків безпліддя пов’язані з харчуванням та способом життя.

Проте, який продукт найбільше впливає на фертильність та репродукцію, й досі сказати важко, адже майже не можливо дослідити кінцевий ефект від споживання тієї чи іншої їжі. Науковці того ж Гарварду, проводили дослідження на тваринах. І воно показало, що продуктом з найкращими показниками для запліднення виявилася… соя.

Дослідження методом випадкової вибірки показало, що споживання сої або соєвих продуктів підвищує показники народжуваності серед жінок, які лікуються від безпліддя..

Що стосується інших продуктів – устриць, кокосів, інжиру, горіхів, то вчені налаштовані скептично: науково ніяк не доведено їх властивості щодо підвищення фертильності.

Ключові слова: Соя

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0