Спецможливості
Інтерв'ю

Сервіс Agroapp: можливості для дрібних фермерів

30.12.2020
9889
Сервіс Agroapp: можливості для дрібних фермерів фото, ілюстрація

Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й популярні в аграріїв постачальники. Про перші результати і плани нам розповів генеральний директор і засновник фінтех-стартапу Agroapp Ярославом Смакотою.

 

 

Розкажіть, як працює сервіс AgroАpp, у чому його унікальність?

Ми унікальні, оскільки перші в Україні надали можливість сільгоспвиробникам легко отримати фінансування для закупівлі насіння, добрив, ЗЗР у перевірених постачальників.

Інакше кажучи, в одному місці ми зібрали аграріїв, постачальників продукції для них і банки, які готові на найкращих умовах надавати фінансування від 0,01% річних, зазвичай без застави, за партнерськими програмами.

Як це працює: клієнт вводить свій код ЄДРПОУ, суму фінансування, і його заявка через 2 секунди надходить дев'ятьом нашим банкам-партнерам, серед яких топові банки — «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Креді Агріколь», «Райффайзен Банк Аваль», «ОТП Банк» та ін.

Ми співпрацюємо з банками, які забезпечують близько 80% ринку агрокредитування, і активно підключаємо нові банки-партнери.

Для того, щоб побачити як все працює, ви можете просто перейти за посиланням.

 

Для кого створювався стартап?

Ярослав СмакотаНа початку AgroApp задумували як сервіс для постачальників ресурсів для АПК — дилерів насіння, добрив, ЗЗР, тощо.

Вони фінансували сільгоспвиробників самостійно, надаючи їм товари з відстрочкою оплати, і часто їм доводилося бігати за деякими боржниками не один рік. А деякі з дилерських фірм збанкрутували. Серед них були й великі, і їхнє банкрутство вплинуло на всю галузь. Чому так відбувається? Платоспроможність сільгоспвиробників оцінювали «на око» менеджери з продажів, тобто нефахівці.

Підключаючись до нашої платформи, постачальники перестають займатися не своєю роботою, а функція фінансування сільгоспвиробників переходить до банків.

Банки кредитують придбання сільгоспвиробниками ресурсів «живими» грошима, а постачальники отримують 100% оплати за товари негайно після поставки їх сільгоспвиробникам. Відповідно, торгові представники отримують свої бонуси відразу, тоді як раніше вони їх отримували тільки коли сільгоспвиробник повертав гроші, тобто інколи через рік і більше після поставки.

Тепер постачальникам дуже зручно: продажі у них відбуваються швидко, збільшується обсяг реалізації, адже вони не вимивають свої обігові кошти. А отже, можуть більше купувати й продавати, вкладати в запаси і обіговий капітал. 

Партнери AgroApp роблять за рахунок нашого рішення до 15% виторгу, і це при тому, що наш сервіс з’явився в лютому 2020 року. Тому вони охоче погоджуються сплачувати нам комісійні, за рахунок яких і існує проект. 

А сільгоспвиробників наш сервіс абсолютно безкоштовний, без жодних прихованих платежів.

Ми плануємо підключити більше нових постачальників і і запрошуємо їх на AgroApp.Список партнерів можна побачити на нашому сайті, де є можливість онлайн приєднатися до учасників платформи.

 

Які сільгоспвиробники можуть отримати фінансування через AgroApp, чи є обмеження?

На сьогодні в партнерських програмах можуть брати участь будь-які господарства з земельним банком не менше 400 га і досвідом роботи не менше 2 років.

А 5 січня 2021 р. ми почнемо тестувати партнерську програму з компанією UKRAVIT і «ОТР Банком» для фермерів-ФОПів і ФГ з земельним банком до 400 га.

 

На яких умовах сільгоспвиробники можуть узяти кредит без відсотків?

Без відсотків, точніше, під 0,01% річних, можна отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами на строк до 6 місяців.

Якщо ж господарству потрібен кредит на довший строк, банки виділяють кошти під стандартний відсоток — від 7 до 16% річних, що є доволі прийнятним рівнем як для нинішньої ситуації на українському ринку.

 

А на яких умовах аграрії можуть отримати кредит без застави?

Наші партнери зазвичай надають без застави кредит на суму в середньому до 2,5 млн грн. Вони охоче надають кредит на більшу суму під заставу або під аграрну розписку. Обмежень щодо суми немає, все залежить від фінансового стану господарства

 

Як швидко аграрії можуть оформити кредит і чи відрізняються вимоги до пакету документів від заявника від стандартного?

Одна з переваг нашого сервісу – прискорена процедура отримання кредиту і те, що банки запитують менший пакет документів.

Це стало можливим завдяки тому, що ми збираємо дані з багатьох відкритих реєстрів і надаємо банкам інформацію, яку зазвичай вони запитували в сільгоспвиробників. Додатково банк може запитати структуру кредиторської та дебіторської заборгованості, статут тощо.

Завдяки цьому принципове рішення про те, можуть господарству видати кредит чи ні, приймається за 1-2 дні. Позичальник у режимі реального часу може відстежувати статус своєї заявки: чи погоджена вона попередньо, чи має банк додаткові запитання або вимоги тощо.

Гроші надходять господарству не пізніше, ніж через 2 тижні після подання заявки.

 

Скільки сільгоспвиробників уже скористалося Вашою платформою і які плани щодо її розвитку на наступний рік?

З лютого завдяки нашій платформі кредитування отримали близько 300 сільгоспвиробників.

Уже з 5 січня ми почнемо тестувати нову програму, яка охоплюватиме ФОПів і ФГ з площами менше 400 га. Тестування триватиме місяць, після чого ми хочемо підключити банки для розробки кредитних продуктів для малих господарств, які б дали їм змогу отримувати фінансування не тільки за партнерськими, а й за стандартними програмами на поповнення обігових коштів, закупівлю ресурсів, тощо. Це має бути революційний прорив у фінансуванні дрібних господарств, адже зараз банки їх не кредитують.

У наших планах також забезпечити клієнтам максимальну зручність, щоб вони не їздили банку. Для цього ми хочемо забезпечити відеоверифікацію клієнтів, щоб вони могли отримувати кредити онлайн, підписавши кредитний договір електронним підписом.

Ще плануємо розширити аудиторію й надавати послугу тваринницьким господарствам 

Наша мета – щоб фермер з будь-якого куточка України, навіть найвіддаленішого, міг оформити онлайн кредит на закупівлю ресурсів, техніки, тощо.

 

Розмовляв Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

 

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.  Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США

<

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее